Ömür Kavran

Ömür Kavran


CHP'de 'Atatürk' polemiği!

15 Eylül 2020 - 12:55

Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin kim ne derse desin ortak değeri, çimentosudur. Gazi’nin yıllardır diğer siyasi partiler arasında tartışılmasına, karalanmasına alıştık. Hatta bu durum sağlığında bile var olan bir durumdu. Ancak Cumhuriyetimizin kurucusu ülkemizin banisi Gazi Paşa’nın CHP içinde tartışılması çok da alışık olmadığımız bir vaziyet. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Y-CHP’sinde Kemalizm arka plana atılırken, geleneksel sosyal demokrat çizgi eksen kaymasıyla yerini devrimci sola bıraktığından beri, Gazi’nin fikir ve düşüncesiyle alakası olmayan tipler partinin önemli kademelerine geldiler. Onların ne sosyal demokrasiyle, ne Atatürk’le, ne Cumhuriyetle hiçbir alakaları yok aslında. Bu kişiler küçük sosyalist, Marksist çizgide yer alan sol partiler de emellerini gerçekleştiremeyeceklerini bildiklerinden CHP’yi bir liman olarak seçtiler. Bu yüzden geleneksel Sol parti olan CHP, bugün adını yeni CHP olarak adlandırdı.
  Gazi Mustafa Kemal ile alakası olmayan bu kişiler son zamanlarda bu niyetlerini de dillendirmeye başladılar. İşte Canan Kaftancıoğlu ortada, işte Gebze’deki versiyonu Musa Yılmaz ortada. Onların CHP’ye değil de başka partilere İl, İlçe Başkanları olmaları gerekir aslında da küçük partilerde gündem olamazlar. Gazi Paşa’nın  iki eserinden birisi olan CHP elbet bunların etkisinden kurtulacak ve Kuruluş kodlarına geri dönecektir. CHP’yi liman olarak kullanan kişilerde siyaset arenasından silinecektir.  Son olarak her kesimden Mustafa Kemal Paşa’ya olmadık sözler söyleyenlere seslenmek istiyorum. İyisiyle kötüsüyle, doğrusuyla yanlışıyla o bizlere bir vatan bıraktı, 1000 yıldır yurdumuz olan bu toprakları binlerce Mehmetçik ve kurmay kadrosuyla birlikte korudu. 82 yıl önce bu dünyadan ebedi istiratgahına göçüp gitti. Dolayısıyla onun kendini savunabilecek bir durumu yok. Dolayısıyla gülünç duruma düşerek asker kaçağı da deseniz o bize  cevap veremez. 

Kim FETÖ’cü?

Bu ülkede bir insanı karalamak istiyorsanız yapılacak en kolay iş hemen Fetöcü yaftası yapıştırmak. Çünkü FETÖ diyince tüyler diken diken oluyor, yedi sülalesine kadar araştırılıyor. Tabi bu ifadeyi en kolay kullananlarda geçmiş de FETÖ ile iltisaklı olup bugün kendini gizleyen, güneşi balçıkla sıvamaya çalışanlardır. Yılandan daha tehlikelidir bunlar, yıllarca yedikleri haltları başkalarına nispet edenlerdir bunlar. Asıl Fetöcü kimdir biliyor musunuz?
-Devleti ve milleti soyanlardır FETÖCÜ,
-Kamunun malını, yetimin malını çalanlardır FETÖCÜ,
-Kul hakkı yiyenlerdir FETÖCÜ,
-Çalışanın hakkını yiyip sömürenlerdir FETÖCÜ,
-Fetö ile yatıp kalkıp, etkinliklerinde en önde poz verip duruma göre pozisyon bekleyendir FETÖCÜ,
-Kumpas kuranlardır FETÖCÜ,
-Hırsızlık yapandır FETÖCÜ,
-Sabah kahvaltıda, akşam maklubede, ticaret de rantta buluşanlardır FETÖCÜ, 
Velhasılı Allah bu milleti bu Fetöcülerden korusun….

YORUMLAR

  • 0 Yorum