Ceyda Cinokur

Ceyda Cinokur


Merhaba Sevgili Okurlar

29 Ocak 2021 - 21:05

Ben  Ceyda Cinokur.Zonguldaklı memur bir ailenin çocuğuyum.31 yaşındayım ve 1 kardeşim var. 
İlk ve ortaöğrenimimi Zonguldak’ta tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nden mezun oldum. Seyahat amaçlı geldiğim İstanbul’da ise 9 senedir ikamet etmekteyim. 
3 Yıllık Banka sektöründeki deneyimimden sonra yabancı bir çağrı merkezinde İnsan Kaynakları departmanında çalışmaya başladım ve İnsan Kaynakları-Bordro Analisti olarak görevime devam etmekteyim. 
2019 da Müjdat Gezen Tiyatro Kursunu tamamlayıp Lüküs Hayat oyununda yer aldım. Yine aynı sene Başkent Üniversitesi Yaşam Koçluğu bölümünden mezun olup  bireysel koçluk çalışmalarıma devam ederken diğer yandan İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde  öğrenciyim.
Müziğe olan tutkum çocukluğuma dayanır. 20 yıldır amatör olarak gitar ve 2 senedir yan flüt çalmaktayım. 
Seyahat etmeyi ,kamp yapmayı , dans etmeyi , tiyataro oyunu izlemeyi  seviyorum. Son dönemde spor ve sağlıklı beslenme konuları üzerinde kendime ve çevreme katkı olmaya çalışıyorum. 
Keşfetmenin tekrarlamaktan büyük olduğuna inananlardanım. Bu köşe de bizim keşfimiz olacak..Bilmek yetmez, öğrenmek ise sadece heves olmamalıdır. Paylaşılan , hayata adapte edilen bilgiler bizi bir adım öteye taşır..Öğrenmeye geldim, keşif yolculuğuma sizlerle devam etmeye geldim, paylaştıkça çoğalmaya geldim ..Aranıza ‘hoş’ geldim..

Yazmak kendimle tanışmak ,barışmak ve büyümektir..Tuttuğum günlüklerim, mektup arkadaşlarım ,şiir denemelerim , seyahat defterlerim derken en güzel birikimlerim olmuşlar..İnsan neden yazar? Yazmanın derinliği nedir? Anlatmak istediğinden mi yoksa anlaşılmak istediğinden midir? İnsan olmak sanatsa , kalemimiz insanlığımızın bir parçası olabilir mi ? Göz görmeden gönül sever mi ? Varoluşsal sorulara yanıt gelir mi ? Doğru tek mi ? Yazıp,okuyup ,yaşayıp görsek mi diyerek sizleri selamlıyor,heyecanıma ortak olduğunuz ve bizi buluşturduğu için Mavi Kocaeli’ne teşekkür ediyorum..
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum