Reklam

BİM'de satılan ballar sahte çıktı

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın duyurduğu hileli mallar arasında BİM’de satılan bir balın da olduğu anlaşıldı. 

BİM'de satılan ballar sahte çıktı
Editör: Mavi Kocaeli
16 Eylül 2020 - 13:54 - Güncelleme: 16 Eylül 2020 - 14:03
Türkiye’nin bilinen ucuzluk marketlerinden biri olan BİM’de satılan balın içeriğinde uygunsuzluk tespit edildi.Tarım ve Orman Bakanlığı, ilaç etken maddesi karıştırılan, taklit ve tağşiş (içine başka madde karıştırılan) yapıldığı tespit edilen ürünlerin ve firmaların listesini kamuoyuyla paylaştı. Paylaşılan ürünlerden birinin, Türkiye’nin en çok tercih edilen marketlerinden BİM’de satılan bir bal olduğu anlaşıldı. 

Balarısı Gıda San. Tic. A.Ş. tarafından üretilen Balkaşık Süzme Çiçek Balı (850 gr.) ürününde “C4 Şeker Oranı, Protein ve Hambal Delta C13 değerleri arası fark” sebepli uygunsuzluk tespiti yapıldı.Söz konusu ürün, BİM’in özel ürünleri arasında yer alıyor ve sadece BİM için üretilip bu mağazalarda satılıyor.

Kaynak:AYKIRI

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ergün
  5 ay önce
  Binin sahte olmayan bir ürünümü var maliyet düşürmek için özel sipariş ürünlerle pay kapıyor bimin müşterisi kaliteye değil fiyata bakar ürün içeriklerini o incecik yazıları okumaz keçeli kalemle yazılan fiyatı gördü mü o iş tamamdır sağlı önemli değil nasıl olsa konforlu hastanelerimiz var.
 • Alp
  5 ay önce
  Bim yağdan kıymaya salama meyvaya kadar zehirli ve hilel i