Ünal DURSUN

Ünal DURSUN


Mevlana Mahallesinde Bilim Ve Sanat Merkezi İhtiyacı (3)

04 Ekim 2021 - 12:28

Üçüncü yazımın Beylikdağı Parkının mevcut durumu ile ilgili olacağını söylemiştim. Dostlar Gebze Belediyesinin tüm iyi niyeti ile ortaya koyduğu eserleri koruma görevi hepimizindir. Ancak biraz da belediyenindir. Hiç eleştirilmemek yandaşlığın ve yalancılığın çok büyümüş olmasına delalettir. Eğer bir fikir isen eşyanın tabiatı gereği zıttının da var olması gerekir. Bundan dolayıdır ki olumsuz görüşlerimize saygı ile yaklaşılmasını ummaktayız. Dağıtmayalım. Bu parkın durumu maalesef içler acısı bir hale sahip. Bakımsızlığını ve estetik halini kastetmiyorum. O konularda belediyemizin park ve bahçeler müdürlüğü işinin ehli durumdalar. Kastettiğim şudur. Bu parkın içinde bulunan çardaklar gece saat 10 dan sonra yani insanlar sokaklardan evlerine gitmeye başladığı vakitlerde maalesef alkol ve uyuşturucu bataklığına düşmüş gençlerimiz tarafından kullanılmaktadır. Parkın etrafında bulunan evler saat 10 dan sonra balkonlarına çıkamadıkları gibi sürekli olarak küfür ve bağrışma dinliyorlar. Birkaç aile ile konuştum. Sürekli şikayet ediyoruz. Ancak kimse bir şey yapmıyor diyorlar. Peki çözüm nedir?

  • Çözüm orada kolluk kuvvetlerimizi daim bulundurmak değildir.
  • Çözüm oradaki gençleri her gece toplanıp korkutmak veya dışlamak değildir.
  • Çözüm kamera takmak değildir.
  • Çözüm o gençleri ıslahevlerine gönderip varlıklarını unutmak hiç değildir…

Çözüm şüphesiz kalifiye eğitimdir. Önceki yazılarımda belirttiğim gibi Gebze Belediyesinin kurmuş olduğu diğer bilim sanat merkezleri kuruldukları mahallelerdeki birçok çocuğumuzu ve gencimizi kurtarmıştır. Şimdi sıra Mevlana Mahallesindedir. Gebze Belediye Başkanımız Zinnur Büyükgöz kalan görev süresince bilim ve sanat merkezlerini mevcut 3 sayısından en az 6 ya çıkarmalıdır. Bu sayede Gebzenin eğitim yolculuğundaki onur tablosuna adını yazdıracaktır. Bahsettiğimiz beylikdağı parkının hemen 200 metre ilerisinde Dayanışma Parkı bulunmaktadır. Dolayısı ile ek bir park ihtiyacı yaşanmayacaktır. Aşağıdaki resimde bunu görebilirsiniz.

Mevlana Mahallesi Bilim ve Sanat Merkezi İvedilikle kurulmalıdır. Bu Gebze Belediyesinin ve Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün eğitim açısından en büyük mirası olacaktır. Aşağıda alkol ve uyuşturucu batağına düşmüş gençler tarafından kullanılan Beylikdağı Parkını Göreceksiniz…

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum