Reklam
Ünal DURSUN

Ünal DURSUN


Mevlana Mahallesinde Bilim Ve Sanat Merkezi İhtiyacı (2)

04 Ekim 2021 - 12:11

Bir önceki yazımda Gebze Belediyesinin Gesmek Eğitim Kurumları altında kurmuş olduğu üç eğitim binasından bahsetmiştim. Yanlış anlaşılmaya mahal vermemek adına buralar ile ilgili fikirlerimi söylemek istiyorum.
İstasyon, Arapçeşme ve Beylikbağı Bilim ve Sanat Merkezleri kuruldukları bölgenin eğitim düzeyini, belediye ile olan temasını ve ulaşılabilirliği, refahı ve küçük de olsa ekonomisini kalkındırmaktadır. Verilen eğitimler sayesinde gerek çocuklara uygun programlar ile gerekse yetişkinlere uygun programlar ile bu merkezler köy enstitüleri ruhu taşıyarak bölge halkını geliştirmektedir. Branş yelpazesi geniş olduğundan kayıt yaptırmak isteyen talebeler son derece yüksek seçim şansına sahiptir.  Sadece çocuklar üzerine değil yetişkinlerinde buralardan nasiplenebilmesi için açılan branşlar ebeveyn ve çocuğun beraber gelişimini sağlıyor. Ve bence bu çok kutsal bir durum. Yani Arapçeşme, İstasyon ve Beylikbağı mahallelerinde oturan bir anne çocuğu ileüna beraber kursa gidip çocuğu ders görür iken aynı anda uygun branşlarda eğitim görebilir. İster ise kütüphanede kitap okuyabilir. Ve yine ister ise çocuğu derste iken kişisel bir işini görmeye gidebilir. Sadece basit örnekler vererek ne kadar kolaylık sağladığını fark etmiş olmalısınız. Şimdi gelelim tekrardan Mevlana mahallesinin durumuna. Aşağıdaki haritaya dikkatli bakmanızı rica ediyorum.

En iyisi görsel ile anlatmak değil mi? Dostlar beyaz işaretli kurumlarda 8 yıldır görev yapan biri olarak oralara yakın oturmayan insanlardan kaç tanesi bana dert yandı inanın sayısını bilmiyorum. Mevlana Mahallesinde oturan 19000 (ondokuzbin) insanın diğer mahallelerde oturan insanların aldığı hizmetin aynını almaya hakkı yok mudur? Gayet tabii vardır. Şimdi klasikleşmİş ‘arsa yok ondan yapamıyoruz’ cevabını da birlikte çürütelim. Açık beyanda bulunarak Mevlana Bilim ve Sanat Merkezi için yer önerisinde bulunuyorum. Erenler caddesi 882. Sokak üzerinde bulunan Beylikdağı Parkı Arazisi Bu iş için biçilmiş kaftandır. Zinnur Başkanın haritadaki sarı işaretli projeyi gerçeğe dönüştüreceğine inancımız tamdır. Bir sonraki yazım bu Beylikdağı Parkının mevcut durumu ve şu anki hali üzerine olacaktır.
Mevlana Bilim Ve Sanat Merkezinin kurulmasını makamınızdan istemekteyiz Zinnur Başkanım…
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum