Reklam
Levent Altun

Levent Altun


Nail Çiler'i Rifat Hisarcıklıoğlu'ndan dinlemek…

12 Ağustos 2021 - 16:00

Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Darıca’da temeli atılan hizmet kompleksi projesi ile sadece büyük bir proje gerçekleştirmiş olmadı, hem Gebze’yi hem de Gebze Ticaret Odası’nı müthiş bir vitrine daha çıkardı.
Bugün Darıca’daki törende kimler yoktu ki? TOBB Başkanından, TBMM başkan vekiline, her partiden milletvekili ve belediye başkanından kaymakamlara, iş dünyasından yüzlerce sivil toplum kuruluşu temsilcisine kadar neredeyse hemen herkes bu törendeydi.
Bana göre törenin en can alıcı kısmı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun konuşmasıydı.
Türkiye’nin önde gelen iş insanlarından ve bulunduğu konum itibariyle en vitrindeki kişilerden biri olan Hisarcıklıoğlu konuşmasının tamamına yakınında adeta Nail Çiler ve Gebze Ticaret Odası’nı anlattı.
Gebze Ticaret Odası’nı ‘5 Yıldızlı Oda’ olarak niteledi.
‘Paris’te ve Londra’da hangi seviyede hizmet veriliyorsa Gebze Ticaret Odası’nda da aynı hizmet veriliyor. Gebze Ticaret Odamız vizyonu ve faaliyetleriyle 5 yıldızlı oda’ dedi.
Yetmedi, Nail Çiler’in sosyal sorumluluk projelerindeki çalışmalarını tek tek sıraladı.
‘Nail Çiler başkanımızı yakından izliyoruz, her projede onun imzası var. Sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra nerede sıkıntı varsa orada görüyoruz. Sel, deprem, afet ve en son yangın felaketlerinde canla başla çalıştığına şahit oldum. Gebze için büyük bir şans ve gurur’ dedi.
Gebze Ticaret Odası’nın, Türkiye’deki tüm sanayi odası ve borsaları arasında ilk 5 içinde yer alması elbette yılların getirdiği çalışma ve projelerle mümkün olur zaten.
Hisarcıklıoğlu programdan sonra yine GTO’nun önemli projelerinden olan Sosyal Etki Merkezi’ni gezdi, tüm Türkiye’ye örnek olması gerektiğini söyledi.
Programa katılan Nevşehir ve Trabzon sanayi odaları şimdiden bu projeyi başlatacaklarını söylediler. Yani tüm Türkiye’ye yayılan bir proje olacak.
Programdan sonra dağıtılan Gebze çörekleri de coğrafi işaretini de alan çöreğimiz için iyi bir tanıtım alanı oldu. Gebze çöreği ile ilgili yapılması gereken tek küçük şey bana göre kapalı bir ambalaj haline getirilmesi kaldı, umarım o da çözülür.
Nail Çiler de konuşmasında çok önemli mesajlar verdi. En önemlisi de ‘Bütün renkleri buluşturduk’ cümlesi. Yapılan hizmet ve çalışmalar iyi olunca tüm siyasi partiler ortak noktada buluşabiliyor demek ki.
Sonuç olarak, Gebze Ticaret Odası ve Nail Çiler Türkiye’ye örnek olan projelerinden birisini daha başlatmanın gururunu yaşıyor. Bu şehirde yaşayan biri olarak bizler de elbette bu gururu paylaşıyoruz ve emeği geçenleri yürekten kutluyoruz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum