Reklam
Levent Altun

Levent Altun


Fatma hanım nereye koşuyor?

12 Ağustos 2021 - 16:00

CHP’nin Kocaeli’deki tek belediyesi olan İzmit Belediyesi, sosyal demokrat belediyecilik anlamında örnek olması gerekirken ne yazık ki belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in anlaşılmaz ve kibirli tavırları yüzünden kötü bir örnek olmaya devam ediyor.
Milletvekilliği dönemindeki tüm olumlu yönlerini adeta kuma gömen, eleştiriye tahammülü olmayan, hoşgörüsüz ve yüksek perdeden bir kişiliğe bürünen Fatma Kaplan Hürriyet var.
Milletvekilliği ile belediye başkanlığı arasındaki fark da bu. Milletvekilliği, muhalefet yapabilmek için iyi bir konum. Ama belediye başkanlığı yönetme becerisi ister, partili-partisiz şehrin tüm insanlarına sahip çıkmayı gerektirir. Ama Fatma hanım bu konuda bocalıyor!
Diğer partililere yaranayım derken, kendisini oraya getirenlere vefasızlık yapıyor.
Kendi partililerini küstüren, seçmenini unutan, parti tabanıyla ters düşen bir tutum içerisinde.
Uzun uzun anlatmaya bile gerek yok, en son yaşanan olay Fatma hanımın sorun çözmek değil, sorunları iyice derinleştirmek için ne yapılır en güzel örneğini vermiş.

CHP İzmit Belediyesi Meclis üyesi ve Muhtarlar Masası Koordinatörü Süleyman Şen ile belediyenin temizlik işleri müdür vekili İsmail Aksu arasında yaşanan tartışma sonrası Fatma Kaplan Hürriyet sosyal medyadan şöyle bir açıklama yapmıştı:
“Hem meclis üyesi Süleyman Şen hem de temizlik işleri müdür vekili İsmail Göksu ile idari anlamda yollarımızı ayırmış bulunmaktayız.”
İzmit’te bazı gazeteler bu açıklamayı, ‘kovuldular’ diye itibar düşürücü bir şekilde haber yaptılar.
Oysa İsmail Aksu, “Fatma başkanla görüştük ve istifa edeceğimi söyledim. Oradan çıkıp eve döndüğümde, sanki yarım saat önce hiç görüşmemişiz gibi Fatma hanım kamuoyuna bir açıklama yapmış ve son derece yakışıksız bir ifadeyle görevden alındığımı belirtmiş. Asla affetmeyeceğim” diyerek bir açıklama yapmış.
Tartışmanın diğer muhatabı olan meclis üyesi Süleyman Şen de Fatma hanıma tepki göstererek, “İzmit Belediye Başkanının hem beni hem de müdür vekilini kamuoyunda itibarsızlaştırma amacıyla yapmış olduğu "görevden aldım" şeklindeki açıklaması ise çok acı bir talihsizliktir ve olayın muhatabı olan İsmail Göksu'ya da bu konuda haksızlık yapılmıştır. Süreç ne yazık ki idare tarafından doğru şekilde yönetilememiştir.” diyor.
Böylesine basit çözülebilecek bir meseleyi bile yönetemeyen ve sorunu derinleştiren Fatma hanımın tüm Kocaeli’yi yönetmeye talip olmasını düşünemiyorum bile!
Fatma hanımın ‘dost acı söyler’ tavsiyelerine ihtiyaç var. Pohpohlayanlar, gerçekleri saklayanlardır.
Sağdan soldan, oradan buradan kişileri alarak her kesime hitap etme şekilciliği tutmaz, bunun acı örneğini ilk seçimde yaşarsınız
Son nasihat, Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmayın Fatma hanım, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni kazanayım derken, İzmit’i de kaptırmayın!
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum