Burak Tekin

Burak Tekin


Tebdil-i kıyafetle dolaşmak

25 Ekim 2021 - 12:17

Başta muhalefet partilerinin genel başkanları olmak üzere milletvekilleri uzunca bir süredir halkın arasında, neredeyse adım adım dolaşarak milletin dertlerini dinliyor.
Milletten gelen dertleri tek tek not alıp Ankara’da grup toplantıları, basın toplantıları ve açıklamaları ile gündeme getirip iktidarın dikkatini çekmeye çalışıyorlar.
Başta işsizlik, geçim sıkıntısı, adalet ve hukuk olmak üzere milletin sayısız derdi var.
Millet sokakta gördüğü siyasetçiye feveran ediyor. İktidara mensup vekiller halkın arasına çıktıklarında bu dertler kendilerine de iletiliyor.
Akaryakıt, doğal gaz, elektrik gibi temel ihtiyaçlar başta olmak üzere piyasadaki her şeye zam gelmesi vatandaşı hayatından bezdirdi.
Özellikle asgarî ücretle çalışanlar ve emekliler başta olmak üzere vatandaşın çoğunluğu geçim konusunda büyük sıkıntı içinde.
Ortada bir süredir artık iktidar tarafından da dillendirilmeye başlanan büyük bir ekonomik kriz var. Döviz ve altının rekor düzeyde artması hayatın bütün alanlarını etkilerken, bir taraftan da devletin iç ve dış borcu her geçen gün artıyor.
Sonuç olarak bu durum vatandaşa her alanda zam olarak yansıyor.  
Ekonomide durum böyle iken, iktidar partisi AKParti’nin Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’in son açıklaması da aslında birçok şeyin gün yüzüne çıkmasına sebep oldu.
Milletin sıkıntılarının farkında olduklarını belirtirken Kandemir şu ilginç cümleyi kurdu: “Vatandaşlarımız arasında dolaşan tebdil-i kıyafet ekiplerimiz üzerinden ciddî bir çalışma yürütüyor, raporluyor ve Genel Başkanımıza arz ediyoruz…”
Kriz bütün ülkeyi kasıp kavururken, hâlâ neyin analizi yapılıyor?
Krizi görmek için sokağa çıkıp milletle 10-15 dakika konuşmak yeterli. 
Hele hele tebdili kıyafet ne demek?
İnsanın aklına şu soru da geliyor: İktidar partisinin vekilleri ve yöneticileri milletin arasına katılmaktan çekiniyor mu?
Eğer çekinmiyorsa milletin dertlerini anlamak için halkın arasında tebdil-i kıyafetle dolaşmanın mantığı ne?
Yoksa, iktidar partisinin milletvekili olunca vatandaş dertlerini anlatmaya korkuyor mu?
Sadece yandaş medya dışındaki medya organlarına bakıldığında dahi milletin ne kadar büyük bir sıkıntıda olduğu görülüyor.
Öyle ise neden bu gizlilik?  
Ayrıca AKParti’li yönetici ve milletvekillerinin milletin arasında nasıl bir tebdil-i kıyafetle gezdikleri de merak konusu.
Ben çok merak ediyorum.

Yani halkın dertlerini ve geçim sıkıntısını görmek için tebdil-i kıyafete gerek yok.
 Kulağınızı, gözünüzü açmanız yeterli.
Çıkın milletin karşısına konuşun, dinleyin ve çözüm üretin.
Tabiî dertleri dinledikten sonra vatandaşı azarlayıp aşağılamamak şartıyla.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum