Reklam
Burak Tekin

Burak Tekin


Esnafımızın yanında olalım

14 Eylül 2020 - 11:08

İlimizin tanınmasında en büyük rolü üstlenen güzel ilçelerimiz her anlamda kendini kanıtlamış siyasi anlamda biraz zayıflamış durumda. Aktif olarak siyaset yapan büyüklerimiz yarım kalan projeler ile gündemlerini dolduruyor. Neden yeni projeler üretilmiyor alt yapı çalışmaları hiç bitmiyor?
Yapılması gereken zamanında yapılmadığı için olabilir mi? Seçim öncesi oy toplamak için heyet halinde gezen siyasi partilerimiz esnaf ziyaretlerinde vermiş olduğu sözler vaatler nerede? 
Makamınızdan inip oy toplar gibi heyet ile neden esnaflarımızın sorunlarını dinlemiyorsunuz.
Pandemi süreci boyunca birçok iş yeri maddi manevi çok zarar görmüş durumda bugün bizzat kendim şahit oldum konuşmalara. 
Esnafımız çok bir şey istemiyor maddi olmasalar da manevi olarak yanımızda bile olsalar yeter biz seçtik biz dinledik ama her gelen bizi unutuyor kim ister ki böyle unutulmayı.  Esnaf ve sanatkarlar odaları ne için kuruldu aidat toplamak için mi ?
Düşünsenize bir para havuzu olduğunu il genelinde bulunan büyük küçük ne kadar esnaf var ise aylık bu havuza 20 TL katkıda bulunduğunu? Sonrasında mı pandemi gibi süreçlerde batmakta olan bir esnafa havuzdaki paralardan yardım edildiğini? 
Bir nevi Karz-ı Hasen sistemi bunları elbette siyasi büyüklerimiz düşünmüştür mantıklı olmamıştır uygulanmamıştır. Esnaflarımızın yanında olalım onlar ilçe kalkınmasına en çok katkı sağlayan kuruluşlar.
Çok güzel bir ATA sözüdür 
Bölüşürsek tok oluruz bölünürsek yok oluruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum