Reklam

Yeni otoyolda hızlı ve tasarrufu ulaşım!

19 Eylül’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans ile katıldığı törenle hizmete açılan Kuzey Marmara Otoyolu'nun Gebze-İzmit Kavşağı arasındaki kesimi, alternatif güzergah olarak büyük rahatlık sağladı.

Yeni otoyolda hızlı ve tasarrufu ulaşım!
Editör: Mavi Kocaeli
08 Ekim 2020 - 14:00

Gebze-İzmit arasında mesai başlama ve çıkış saatlerinde yoğun olan TEM otoyolu ve D-100 karayoluna göre kesintisiz ve seri ulaşım sağlayan yeni Otoyol, trafiği büyük ölçüde rahatlatıyor. Önümüzdeki dönemde özellikle Gebze bölgesinde ki sürücülerin bu yol ile İzmit ulaşımını sağlaması bekleniyor.


ZAMANDAN VE YAKITTAN TASARRUF
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı bağlantıyla katıldığı törenle hizmete açılan, Kurtköy-Akyazı arasında yer alan 43,3 kilometresi anayol, 14,1 kilometresi bağlantı yolu olmak üzere toplam 57,4 kilometre uzunluğundaki Gebze-İzmit Kavşağı arasındaki kesimi hızlı ve konforlu ulaşım için Kocaeli’nin daha çok ilgi göstermesi bekleniyor. Gebze’den İzmit-Kartepe ulaşımı için Gebzelilerin bu yolu kullanması zamandan ve yakıttan büyük tasarruf sağlıyor. Aynı şekilde Kartepe-İzmit güzergâhından gelenlerinde bu yolu kullanarak, TEM Otoyolu ve D-100’de yoğunluğun önüne geçmesi hedefleniyor. 

YENİ ALTERNATİF YOL 
Gebze-İzmit Kavşağı arasının trafiğe açılmasıyla birlikte, İstanbul ile Kocaeli arasında yüksek trafik hacmine maruz kalan mevcut TEM Otoyolu ve D-100 Karayoluna hızlı, güvenli ve konforlu yeni ulaşım alternatifi oluşturuldu. İstanbul yönünden Kuzey Marmara Otoyolu'nu kullanarak gelen araçlar Çayırköy mevkinde İzmit'e ve İzmit-Kandıra Devlet Yolu'na, mevcut TEM Otoyolu'nun Kandıra ve Doğu İzmit Kavşakları arasında TEM İstanbul-Ankara Otoyolu'na bağlanabilecek. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum