Ömür Kavran

Ömür Kavran


Yine mi GTO?

11 Ocak 2021 - 15:52

Gebze Ticaret Odası’nın hızına Türkiye’de yetişebilecek ikinci bir Oda varsa beri gelsin…14 bin üyesi bulunan Gebze Ticaret Odası, faaliyet gösterdiği bölgesine katkı sunan, topluma dokunan, üyelerine imkan sağlayan öyle projeleri imza atıyor ki, artık takip etmek de bizler de zorlanıyoruz. 
*
  Konuya böyle bir hızlı giriş yaptıktan sonra hemen sadede gelmek istiyorum. GTO’nun son yapılan meclis toplantısında Başkan nail Çiler, öyle çalışmalar açıkladı ki, inanın artık Gebze Ticaret odası için bölgenin Beşinci belediyesi tanımı uygun düşmekte. Sayın başkan Nail Çiler, ülke genelinde 365 Oda/Borsa arasında ilk kez gerçekleştirilecek, olası bir felaket durumunda Türkiye’nin dört bir yanına ulaşarak vatandaşlarımıza ve afet çalışanlarına hizmet edecek olan Mobil Aş Evi projemizin müjdesini verdikten sonra, Darıca için Sosyal Etki merkezi yapılacağı haberini verdi. Darıca’ya yapılacak içerisinde Taziye Evi, Aş Evi, Sosyal Etki Merkezi ve Türk Kızılay Merkezi olması planlanan Hizmet Kompleksine ahde vefa örneği olarak Uzm. Dr. Lütfi Çetinkaya, Nurbay İşçi ve Erdoğan Şahin’in isimleri verilecek.
 * 
Peki bununla kalır mı Başkan Nail Çiler? Kalmaz tabi ki de Çayırova polis kontrol noktasını kendi imkânlarıyla yenilediklerini, Dilovası’nda bulunan GTO hizmet binası içerisine sağlık adına atılan adımların büyük önem taşıdığı, günümüz pandemi koşulları dikkate alınarak yapılacak olan “Aile Sağlığı Merkezi”nin son aşamasına geldiğine değindi. 
Başkan sayın Nail Çiler konuşmasının son bölümünde GTO’nun gurur haberini de paylaşarak,  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından belirlenen 365 Oda/Borsa arasında Ankara Ticaret Odası ile Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte Türkiye’nin “Dijital Odası” seçilen ilk 3 Odasından biri olmanın gururunu dile getirdi...
*
İnanın abartmıyorum GTO, üyesi olduğu TOBB’dan bile çok çalışıyor demek geliyor yüreğimden. Her alanda Türkiye’nin en başarılı 10 Odası’ndan birisi olan GTO, bir çok alanda da zirvenin tartışmasız sahibi. Pandemi bir çok devlet ve özel kurumun çalışmalarına sekte vururken, Gebze Ticaret Odası’nı Korona Virüs bile durduramadı. GTO’nun geçmiş çalışmalarını yazmaya kalksak sayfalarca tutar. “Biz takip eden değil, takip edilen Odayız” diyordu her fırsatta Başkan Çiler. Hayır kıymetli Başkanım. İnanın artık ne biz ne de üyeler hızınıza yetişemiyoruz ve takip etmekte zorlanıyoruz. Basın bile sizi takip etmekte zorlanırken üyeleri düşünemiyorum bile. Bir kez daha sayın Başkan Nail Çiler ve ekibini kutluyorum. Gebze Ticaret “Belediyesi” iyi ki var…
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum