Ömür Kavran

Ömür Kavran


Ömer Çeker neyin peşinde?

09 Aralık 2020 - 12:06

 Kocaeli salgınla mücadelede kritik bir dönemden geçiyor. Vakaların giderek artığı bir dönemde salgının ilimizde merkez üssü Gebze Bölgesi. Sürecin en başarılı devlet kurumu ise hiç kuşkusuz Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi. Çünkü bir dönem Pandemi Hastanesi olarak hizmet veren Darıca Farabi bu konuda artık çok tecrübeli. Hatta ilçeler arasında en uyumlu yer de bürokratlarımızın koordine başarısıyla Darıca İlçesi. Ancak Darıca’da bu başarıyı baltalamak, mücadeleye köstek olmak isteyenler var. Çünkü meyve veren ağaç her zaman taşlanır. 
  Kitabın ortasından konuşmayı severim. Darıca’da bu süreci baltalamak isteyenlerin başında Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker geliyor. Darıca’ya karşı kendisinin özel bir garezi var anladığımız kadarıyla. Salgınla mücadeleye destek vermek istemeyen birkaç kişinin gazına gelen Ömer Çeker’in bu kışkırtmalarla neyin peşinde? Sürece destek olmak yerine köstek olan Ömer Çeker’in hedefi ne?  Öğretmenler, din görevlileri, kamu personelinin bile İlçe Sağlık Müdürlüğü emrine verildiği bir dönemde Darıca’da bir avuç kişiye yönetim tarafından görevleri dışında iş verildiğini iddia ediyorsun da Başhekim Mustafa Güneş ve İlçe Sağlık Müdürü Ulaş Doğan bu kişilere gidin araba tamir mi edin diyor. Onlardan istenilen yoğun bakım, entübasyon çalışmalarına destek olmak istemeleri suç mu? Bu durum bakanlığın talimatı değil mi Ömer beyefendi…
  21 yıldır Sendika Başkanlığı yapıyorsun. Merak ediyorum bu sendikada başka adam kalmadı mı ki hep aynı kişi o koltukta oturuyor. Bence koltuk sana fazla geldi, zaten üyelerinde, sendikanın can damarı olan Milliyetçi görüşte ki sağlık çalışmaları da senden rahatsız ve artık değişimin kaçınılmaz olduğuna inanıyorlar. MHP’ye yakınlığıyla bilinen sendika da MHP camiası da senden rahatsız ve değişmen için çalışmalar yapıyor. Koltuk kimseye baki kalmadı, sana da kalmaz. 21 yıllık saltanatın emin ol yakın zamanda son bulacak. Öyle ki MHP Genel merkezine kadar ulaşmış durumda senden duyulan rahatsızlık. Zaten MHP ile bağının kalmadığı ve başka İP’lere tutunduğunda bilinen bir gerçek.
  Sizin Darıca’da nasıl bir müdahale verildiğinden haberiniz var mı? Karalamaya çalıştığınız Başhekim Güneş ve İlçe Sağlık Müdürü Ulaş Doğan, gecesini gündüzünü salgınla mücadeleye adamış durumda. Mustafa Hoca şu an korona virüs tedavisi görüyor, kendisini hiç arayıp geçmiş olsun dileğinde bulundunuz mu? Hastalarının her şeyiyle yakından ilgilenen, durumlarını birebir soran, kendilerine ulaşan her yardım talebini anında yerine getirip, sonuç alana kadar takip eden bu isimlerin gayretine bütün Darıca şahit. 
  Ulaş Doğan İlçe Sağlık Müdürü. Bir kez olsun kendisini ziyaret edip, çayını içtiniz mi? Bir kez olsun size gelen iddialarla ilgili kendisiyle görüştünüz mü? Bir kez olsun kendilerine moral verip destek oldunuz mu? Yani herkes suçlu, herkes yanlış, bir tek siz doğru öyle mi? Yıllardır bir çok ismi asılsız iddialarla görevlerinden ettiniz mi? 21 yıldır sizin hiç yanlışınız yok, sizden başka herkes kabahatli öyle mi? Size çok açık söyleyeyim, gerek Ulaş Doğan gerekse Mustafa Güneş Ankara bürokrasisinde önünde 5 yıldız bulunan başarılı bürokratlar. Sen onları yemeye çalışıyorsun ya, Doğan ve Güneş onları yemek isteyenlerin boğazında kalır. 
   Morale ihtiyacın en yüksek olduğu dönemde bizim bürokratlarımızla uğraşmayı bırak, sürece destek ol. Sen onlarla uğraşacağına geçmişte hakkında neden soruşturma açıldı onu açıkla. Bu zamana kadar Sendika Başkanı olarak görev yaptın ama camian senden rahatsız ve koltuk sana artık bol geliyor. Benden sana son tavsiye, üşenmeyip huzursuzluk çıkarma adına Darıca’ya geliyorsun ya bi zahmet tekrar Darıca’ya gel ve Ulaş Doğan’ın bir çayını iç.

YORUMLAR

  • 0 Yorum