Ömür Kavran

Ömür Kavran


İstifa da hizmettir Ali Bey!

28 Aralık 2020 - 13:44

Kocaeli genelini etkileyen su kesintisi kamuoyunda çok tartışıldı. Kesintinin duyurulduğu ilk günden bu yana İSU ve TCDD’ye büyük tepkiler var. Kurumun sosyal medya sayfasında vatandaşlar binlerce yorumda bulunarak bu çalışmaya tepki gösterdi. Vatandaşların eleştirilerinde ki en önemli vurgu Pandemi sürecinde böylesine uzun bir kesintinin uygulanmasının yanlış olduğu şeklindeydi.  Bu tepkiler kısmen sonuç verdi ve İzmit bölgesinde kesinti süresi 16 saate düşürüldü. Ancak ne yazık ki üvey evlat Gebze Bölgesi’nde ise kesintisinin 48 saatlik süresi muhafaza edildi. Gelen tepkiler sonucu apar topar çözüm üreterek İzmit’i 48 saatlik kesintiden kurtaran İSU, Gebze’ye ise Gazze muamelesi yapmaya devam ediyor. 
   İSU Genel Müdürlüğü Pazar akşamı sosyal medyadan “Su kesintisiyle ilgili merak edilenler” şeklinde görsel paylaşımlar yaparak cambaza bak oynuyor. Milletin gazını almak için hazırlanan görseller, kurumun Gebze’ye olan bakış açısını göstermesi açısından önemli. Türk ekonomisine can veren Kocaeli’de sanayi ve üretimin merkez üssü, yaklaşık 1 Milyon nüfuslu Gebze Bölgesi her zaman ki gibi yine kaderine terk edilerek susuzluğa mahkum edildi. Tüm çağrılara rağmen “Zorunlu” uygulama ileri bir tarihi ertelenmedi. 
  İSU Genel Müdürü Ali Sağlık Bey şahsında iyi bir insandır. Kendisine kişisel olarak söz söyleyenin en başta karşısında ben dururum. Ancak Ali Bey, kurumunu merkezden yöneterek Gebze’de sık sık yaşanan ve günlerce süren kesintilere kayıtsız kalmaya devam ediyor. Ne yazık ki Ali Bey bölgeye çok uzak.  2 Milyon nüfusa sahip bir metropolün susuz kalmasına seyirci kalmak abesle iştigal. Üstelik bu metropol Türkiye’de üretimin başkenti.
  İSU Genel Müdürü Ali Sağlık bey geçtiğimiz günlerde Kurumun şube ve daire müdürlerinde değişikliğe gitti. Ali bey bu işlemi yaparken eksik yaptı. Kendisine tavsiyemiz kendisini de değiştirmesi noktasında. Bazen başınızda bulunduğunuz kurumlara yapacağınız son hizmet istifa etmektir. Ali Sağlık Bey gerçekten şahsınızla alakalı eleştirilere ben en başta karşı çıkarım ama istifa da bir hizmettir. Ne yazık ki kurumun en başarısız Genel Müdürü olarak tarihte yerinizi aldınız. İSU Genel Müdürlüğü görevinden ayrılarak başka bir kurumun başında daha başarılı hizmetler sunabileceğinizi unutmayın. Şu son zamanlarda yaşananları Gebze halkı unutmaz. Bürokrat olarak sizin başarısızlığınız, seçilmişlere fatura ediliyor bunu lütfen göz ardı etmeyin. 
  Bir çağrıda buradan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’e bulunmak istiyorum. Sosyal medyadan elektrik ve su kesintilerinin sizinle ilgisi olmadığını, kurumların tasarrufu olduğunu belirttiniz. Özetle müdahale edemediğinizi açıkladınız. Bu kentin şehri emini siz değil misiniz? Bu vakalarla siz ilgilenmiyorsanız Kanarya Sevenler Derneği mi ilgileniyor? Halkın talep ve sıkıntılarını bu kurumlara iletme yetkiniz de mi yok?

YORUMLAR

  • 0 Yorum