Ömür Kavran

Ömür Kavran


Çayırova'daki Bayrak olayı!

29 Ağustos 2021 - 15:24

Gazete olarak haber değeri taşımadığına inandığımız bir konuyu köşe yazısıyla kamuoyuna aktarmak ihtiyacı hissettik. Konu, dün öğle saatlerinde Çayırova Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı hazırlıkları çerçevesinde Belediyeye asılan Türk Bayrağı ve Atatürk posterlerinin asılmasıyla alakalı.  Belediyede çalışan iki işçi ağabeyimiz, bayrak asımı sırasında hepi topu 5 dakikayı bulan bir süre içerisinde Atatürk posterini ters asıyorlar. Hiçbir kasıt ve art niyet taşımayan bu olay esnasında, ne hikmetse pusuda bekleyen CHP İlçe Başkanı bir anda yaygara kopararak Atatürk üzerinden siyaset yapmaya başladılar.
***,
30 Ağustos, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Milli Bayramlar, bu ülkenin ortak değeridir. Bu değerler, sağcısı solcusu olmadan, A Partisi B Partisi demeden ülkesini seven herkes için kutsaldır. Çayırova’daki olay esnasında geçimlerini alı n terlerinden sağlayan, emekçi işçiler talihsizlik sonucu Atatürk posterini kısa süreliğine yanlış asmışlardır. Bunu hemen fark ederek hatalarını telafi etmişlerdir. Ancak ne yazık ki, hiçbir iyi niyet taşımadan bu olay CHP’liler tarafından ülke gündemine taşınmak istenmiş ve bunda da ne yazık ki başarılı olmuşlardır. İşçileri uyarmak yerine, doğrusunu göstermek yerine böylesine hassas bir konuda siyaset devşirmek, bunu Atatürk düşmanlığı üzerine kurgulamak CHP İlçe Başkanına hiç yakışmadı. Öyle ifadeler kullanıyorlar ki, inanın insanın yüreği sızlıyor. Atatürk düşmanlığı, kirli zihniyet, kin, nefretiniz vs…Yapmayın beyler, insanları karalamak bu kadar kolay olmamalı.
***
Çayırova’da yaşanan bu talihsiz olay ilke defa yaşanan bir hata değil ki. AK Partili Çayırova Belediyesi’nde yaşanan bu olay CHP’li Belediyelerde yaşanmadı mı sanıyorsunuz? Çankaya ve Zonguldak belediyeleri de CHP’li. Yakın zamanda aynı olay oralarda da yaşanmıştı. Hatta bölgemizde de kısa süre önce Gebze Ticaret Odası’nda da benzer olay yaşanmıştı. O zaman diğer CHP’li belediyelerde Atatürk düşmanı mı? Bugün yaygara koparan İlçe Başkanı ve ekibi, o zaman neden seslerini çıkarmadılar? Yıllar önce Atatürk Posterinin ters döndüğü Gebze Ticaret Odası da Atatürk düşmanı mı beyler?
***
Yapmayın, Cumhuriyetimizin Kurucusu Milletimizin ortak değeri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kendi yerel siyasetinize alet etmeyin. Atatürk düşmanı olan Bir Belediye, o posteri asma zahmetinde bulunmaz merak etmeyin. Siz bunu yaparken, O belediyede çalışan işçileri nasıl bir zan altında ve nasıl zor durumda bıraktığınızın farkında mısınız? Olay neticesinde işçilere soruşturma başlatıldı. Bu işçilerin görevine son verilse, Belediyedeki işlerinden atılsalar soruyorum Soyluçiçek ve ekibine, iş verip ekmek sahibi yapacak mısınız? Bu insanların ailelerine yazık değil mi? İnsanın ekmeğiyle oynamak bu kadar kolay mı?
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum