Ömür Kavran

Ömür Kavran


Başkanvekili Çakmak'a davet!

10 Eylül 2020 - 11:19

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Başkanvekilliği görevi, tarihinde ilk kez Gebze Bölgesi’nden Yaşar Çakmak’a nasip oldu. O yüzden özellikle Gebze bölgesinde yaşanan bir sıkıntıdan dolayı bu daveti Yaşar beye yapmaya karar verdim. Birileri sizi gazlıyor, siz de onun etkisiyle bu kentte herşey güllük gülistanlık sanıyorsunuz ama gerçek hiç de öyle değil. Şimdi biraz gözünüzü açın ve etrafınızda yaşanan bu sıkıntıyı görün.
  Ayakta yolcu taşınması Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı, Bakanlar Kurulu kararı ve İçişleri bakanlığı genelgesiyle yasaklandı. Kocaeli valiliği İl Hıfzısıhha Kurulu da genelgenin uygulanması için talimat verdi. Ama gelin görün ki denetim yetersizliğinden Kocaeli’de bu yasağı dinleyen kimse yok. Belirli sayıda ayakta yolcu taşınması kararını bile uygulamayıp, kafasına göre hareket eden bu otobüs şoförleri, şimdi inadına yapar gibi daha da fazla yolcu alıyor. Bu kentte adeta virüs daha çok yayılsın diye bir çaba var. Hükümet kararlarına bu kentte adeta meydan okunuyor. 
   Sayın Çakmak, oradan oraya etkinliklere koşuyorsunuz. Nerede bir davet var hiç kaçırmıyorsunuz. Maşallah, Allah daha çok versin. Gelin ben de size bir davette bulunayım, özellikle sabah ve akşam saatlerinde şu Halk otobüslerini bir gezin bakalım. Gebze-Darıca, Gebze-Beylikbağı, Gebze-Çayırova, Gebze-Dilovası arasında insanların balık istifi gibi tıklım tıklım nasıl taşınıyor gelin görün. Haddinden fazla yolcu almalar, klimasız seyahatler, yolcuyla tartışan şoförler….Üstelik sadece özel halk otobüsleri değil, UlaşımPark’a otobüsleri de aynı durumda. 
  Virüsle biz böyle mi mücadele edeceğiz? Bu kentte neden kimse Cumhurbaşkanını takmaz anlamıyorum. Eski Başkan İbrahim Karosmanoğlu eleştirdiğimiz yanları olsa da bu kentte bir şeyi çok iyi yapıyordu. Halkla iç içeydi, bir çok sabah makam aracını bırakır, otobüsle, tramwayla yolculuk yapardı, halkın memnuniyet ve şikayetini birebir dinlerdi. Salon adamı değildi Karaosmanoğlu, halkın adamıydı. Başarısının karşılığını basın gazı vermiyordu, vatandaşın sevgisi veriyordu. Bu yüzden adı hep “İbrahim ağabey” oldu. Siz de gelin birkaç sabah inin özel araçlardan, makam araçlarında ve Beylikbağı’ndan Gebze’ye halk otobüsüyle gelin. Nasıl manzara göreceksiniz bir bakın. 
  Önceden haber verilen denetimlerle, denetim olmuyor. Günün boş saatlerinde yapılan denetimlerle halk otobüslerinin hali görünmüyor. Yeşilçam afişlerine TMM yazarak bu iş olmuyor. Gelin bu davete icabet edin, ister tek başınıza ister yanınızda basın ordusuyla bir sabaha Halk otobüslerinden başlayın. Bu kentin ulaşımda yaşanan sorunu gerçekten bizleri canımızdan bezdirdi. Kendini düşünen namerttir, ancak toplu taşımada maruz kalacağım bir virüsten hasta ailemden bir kişiye bir şey olursa işte o zaman ben bunun vebalini ödeyemem ve buna maruz bırakanların ahrette iki elim yakasında olur. 
  O değil de aklıma gelmişken, bu kentin bir de Genel Koordinatörü vardı değil mi? Sahi ne iş yapar o?....

YORUMLAR

  • 0 Yorum