Reklam

Gebze bölgesi kaç yönetici istedi?

AK Parti Kocaeli’de kongre için geri sayım sürüyor.

Gebze bölgesi kaç yönetici istedi?
Editör: Mavi Kocaeli
05 Kasım 2020 - 10:14 - Güncelleme: 05 Kasım 2020 - 10:57
AK Parti Kocaeli’de kongre için geri sayım sürüyor. 8 Kasım Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılacak AK Parti Kocaeli İl kongresi için yeni yönetim kurulu çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Mevcut Başkan Mehmet Ellibeş’in tek listesiyle gidilecek İl kongresi için adeta yönetime girebilmek için yarış var. Bir çok isim il yönetimi için nabız yoklayıp, referans oluşturup dirsek temasları yürütüyor. Yönetime Gebze bölgesinden ne kadar ismin önerildiği bilgisine ise gazetemiz ulaştı. 50 kişilik yönetim kurulu için Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerinden toplamda 15 kişinin İl başkanı Mehmet Ellibeş’e önerildiği ortaya çıktı. 

GEBZE BÖLGESİ’NDEN 15 İSİM
AK Parti il yönetimine Gebe bölgesinden girecek isimler şimdilik sır gibi tutulsa da gazetemizin siyaset kulislerinden edindiği bilgilere göre İl Başkanı Mehmet Ellibeş’e Gebze’den 6, Darıca’dan 4, Çayırova’dan 3 ve Dilovası’ndan 2 ismin önerildiği ileri sürüldü. Ellibeş’in de ağırlığı Gebze bölgesine vermesine kesin gözüyle bakılıyor. AK Parti İlçe Başkanlarının önerdikleri isimlerin yönetime alınması için kararlı oldukları ifade edilirken, son kararı ise İl Başkanı Ellibeş verecek.

GEBZE BÖLGESİ HAKKINI İSTİYOR
AK Parti için Gebze bölgesi büyük stratejik önem taşıyor. Her seçimde AK Parti’nin başarılı olmasında en büyük pay sahibi olan Gebze bölgesi, sadece Kocaeli değil Türkiye ortalamasının da üzerinde AK Parti’ye oy desteği veriyor. Büyükşehir’in AK Parti tarafından kazanılmasında en büyük etken olan Gebze Bölgesi, bu nedenle İl yönetiminde hakkaniyetle temsil edilmek istiyor. Kocaeli Milletvekili ve eski Başbakan yardımcısı Fikri Işık’ın gerek İl başkanlığı gerekse bakanlık yaptığı dönemde son derece önemsendiği Gebze bölgesi, son seçimlerde İzmit’in kaybedilmesiyle birlikte ahde vefanın gösterilmesi gereken yer olarak ön plana çıktı. Bu nedenle İlçe Başkanlarının temsilde hakkaniyet için en az 15 isimde direttikleri öğrenildi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum