Reklam

Dilovası'ndaki kokuya 265 bin TL ceza

Kocaeli Dilovası İlçesi, Çerkeşli mevkiinde bulunan Kömürcüler Organize Sanayi Bölgesinde ortaya çıkan yoğun gaz ve kötü koku şikâyetleri üzerine,  Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bağlı ekipler bölgeye giderek denetimlerde bulundu.

Dilovası'ndaki kokuya 265 bin TL ceza
Editör: Mavi Kocaeli
07 Ekim 2020 - 09:13

Kocaeli Dilovası İlçesi, Çerkeşli mevkiinde bulunan Kömürcüler Organize Sanayi Bölgesinde ortaya çıkan yoğun gaz ve kötü koku şikâyetleri üzerine,  Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bağlı ekipler bölgeye giderek denetimlerde bulundu. 05 Ekim 2020 günü gerçekleştirilen denetimlerde olaya neden olan firma (AtakaşTicaret ve Anonim Şirketi)  tespit edildi.  Firmaya ait kömürlerin yanması sonucu ortaya çıkan gaz ve koku nedeniyle 88 bin 499 lira idari yaptırım cezası uygulandı. Ancak cezadan bir gün sonra 06Ekim 2020 günü kömür yangının, koku ve gaz emisyonunun devamettiği tespit edilince, aynı firmaya bu defa ceza bir kat daha arttırılarak 176 bin 998 TL idari yaptırım cezası uygulandı. 

CEZA KESİLDİ

İki günde toplamda 265 bin 497 lira idari para cezası kesilen firma hakkında Kocaeli Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, firmada yanan kömürlerin  söndürme işlemlerinin devam ettiği  belirtilerek şu ifadeler kullanıldı,”Valiliğimizin koordinasyonunda Büyükşehir Belediyesi, Dilovası Kaymakamlığı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz  görevlilerince, bölgedeki sorunun en kısa sürede çözülmesi için tedbirler alınmaya devam edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”  ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum