Reklam

Yolcu otobüsünde 14 göçmen yakalandı

Yolcu otobüsünde 14 göçmen yakalandı
Editör: Mavi Kocaeli
30 Eylül 2020 - 09:13

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından, göçmen kaçakçılığının men ve takibine yönelik olarak gerçekleştirilen çalışmalarda, bazı şahısların,   göç idaresinden verilen kimlik ve ikamet izin belgelerinin sahtelerini hazırlayarak,  göçmen kaçakçılığı yaptığına dair duyumlara ulaştı. Bu kapsamda ülkemize yasa dışı yollar ile giren şahısları Kocaeli, İstanbul ve diğer illere getirdiklerini tespit etti.


KONTROL EDİLDİ
Bunun üzerine,  Gebze İlçesinde yapılan uygulamada, şehirlerarası yolcu taşıyan firmalara ait otobüsler tek tek durdurularak kontrol yapıldı. Yapılan kontroller esnasında bir yolcu otobüsünde sahte kimlik ve ikamet izin belgeleri ile yolculuk yapan 8 Pakistan ve 6 Afganistan uyruklu toplam 14   kaçak   göçmen yakalandı. Göçmenler ile birlikte onları taşıyan otobüsün şoför ve muavini de gözaltına alındı.

GÖÇ İDARESİNE TESLİM EDİLDİ

Yakalanan göçmenler, geri gönderme işlemleri için Kocaeli İl Göç idaresine teslim edilirken, otobüs şoförü  ve Muavini  TCK 79  Göçmen kaçakçılığı suçu kapsamında  tamamlanan işlemleri sonrası  adli mercilere sevk edileceği öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum