Reklam

Yılmaz'dan Arınç'a okkalı cevap!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son günlerde gündeme taşıdığı Yargıda reform ile ilgili hazırlıklar sürerken, dün akşam katıldığı TV programında Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’ya özgürlük isteyen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’a cevap AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz’dan geldi.

Yılmaz'dan Arınç'a okkalı cevap!
Editör: Mavi Kocaeli
20 Kasım 2020 - 09:50

Arınç’ın özellikle AK Parti cenahından tepki çeken açıklamalarına Milletvekili düzeyinde ilk eleştiriler Kocaeli Milletvekili Yılmaz’dan geldi. Yılmaz, Arınç’a olan tepkisini, “Kimse teröristten, kumpasçıdan bir sözde demokrasi kahramanı çıkarmaya çalışmasın!”şeklinde dile getirdi. 

TERÖR SEVİCİ ÜZERİNDEN REFORM ÇIKMAZ
Yargıda reformun Demirtaş ve Kavala üzerinden yürütmenin yanlış olacağına vurgu yapan Yılmaz, “Bu iki isim şimdi salınırsa, asıl o zaman yargıya müdahale algısı pekişecektir.
Kimse teröristten, kumpasçıdan bir sözde demokrasi kahramanı çıkarmaya çalışmasın!
Milletimizin vicdanı bunu kabul etmez. Dünyanın her yerinde terörü öven, terör eylemine çağıran, teröriste cesaret veren sözler suçtur. İfade hürriyeti olarak değerlendirilmez.
PKK terör örgütü lideri APO ‘yu Başkanı olarak gördüğünü ve onun heykelini Ankara’ya dikmeyi hedeflediğini söyleyecek kadar PKK’lı olan, maşeri vicdanda mahkum olmuş bir terörsevici üzerinden Yargıda Reform çıkmaz! Çıksa çıksa sırtını terör örgütlerine dayayan bombacı hamilerine moral motivasyon çıkar! Halbuki böylesine zor bir süreçte Milletimizin moral ve motivasyona ihtiyacı var.”dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum