Yıldızlı: Açık ihale yapsaydınız teleferiğe binmiştik

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin “Pazarlık usulü ihaleyi” alışkanlık haline getirdiğini ifade ederek Kartepe Teleferik Projesini eleştirdi

Yıldızlı: Açık ihale yapsaydınız teleferiğe binmiştik
Editör: Mavi Kocaeli
09 Mart 2021 - 14:16
“50 yıllık hayal gerçekleşiyor” sloganı ile duyurulan Kartepe Teleferik projesinin tanıtım programı bugün Kocaeli Uluslararası Kongre Merkezinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımı ile gerçekleşti. Tanıtım programında Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, isim vermeden teleferik projesi üzerinden CHP Kocaeli Milletvekili, TBMM Başkan Vekili Haydar Akar’a yüklendi. Tanıtım programının devam ettiği sıralarda CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Büyükşehir’i usulsüzlük ile suçladı.

AÇIK İHALE YAPSAYDINIZ
Harun Yıldızlı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Kartepe Teleferik ihalesini eleştirerek şu ifadeleri kullandı: “Büyükşehir, kanunda sadece afet ve özel durumlarda yapması uygun görülen “pazarlık usulü” ihaleyi alışkanlık haline getirdi. Sadece geçtiğimiz 2 ayda 12 kere yapılan adrese teslim ihalelerle rekabetin önüne geçip Kocaeli’nin kamu kaynaklarını hor kullanmaya devam ediyorlar. Belki senelerdir süregelen bu pazarlık usulü ihalelerinizi açık ihale usulü yapsaydınız, tasarruf edeceğiniz kamu kaynaklarıyla teleferik projesini de bitirmiş olurdunuz.  Biz de Haydar Akar ağabeyimiz ile dünya gözüyle teleferiğe binmiş olurduk, elinize sağlık derdik.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum