Reklam

Yeşil Kasaba, ses getirecek  adımlarını Hürriyet ile paylaştı

Birçok dilde ve tarzda söyledikleri şarkılarla verdikleri halk konserleriyle her kesimin sevgisini kazanan ve geçen yıl şirketleşen Yeşil Kasaba, İzmit’te çekmeyi planladıkları yeni dizi/sinema ve sosyal projelerini İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ile paylaştı.

Yeşil Kasaba, ses getirecek  adımlarını Hürriyet ile paylaştı
Editör: Mavi Kocaeli
26 Nisan 2021 - 14:43
Ülkemizin birçok yerinde, farklı dillerde ve tarzlarda şarkılardan oluşan geniş repertuarıyla halk konserleri vererek halkın sevgisini kazanan Yeşil Kasaba Yapım Müzik Prodüksiyon ekibi, İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’i makamında ziyaret etti. Yeşil Kasaba’nın kurucusu şair, söz yazarı ve senarist M. Selçuk Katıoğlu ziyarette Yeşil Adam imzasıyla ‘Mavi Düş İstasyonu’ isimli şiir kitabını Hürriyet’e hediye etti. 

MOR NARPIN DİNLENİYOR
Çoğunlukla kimsesiz ve engelli çocuklar, eğitime muhtaç çocuklar, sokak çocukları, sokak hayvanları, ‘kadına şiddete hayır’ konulu ve şehitler için sosyal sorumluluk projeleri düzenleyen Yeşil Kasaba yeni projeleri hakkında Hürriyet’i bilgilendirdi. Yeşil Kasaba’nın kurucu sanatçılarından Mor Narpın’ın (Pınar TAŞDÖNER) şarkılarını dinleyen belediye başkanı Hürriyet ise grubun çalışmalarını yakından takip ettiğini belirtti.

YENİ DİZİ/SİNEMA PROJESİ GELİYOR
Kocaeli’de büyük bir dizi/sinema projesine hazırlanan Yeşil Kasaba Yapım Müzik Prodüksiyon, bu projenin detaylarını ve İzmit’e yapacağı sosyal ve ekonomik katkıları da, sanata verdiği değerle dikkat çeken İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ile paylaştı. Sanata ve sanatçıya destek olduklarını belirten Hürriyet belediyenin bu alandaki çalışmalarını paylaştı ve Yeşil Kasaba’ya başarı diledi. 

SES GETİRECEK SOSYAL PROJE 
Pandeminin seyrine göre İzmit’te ses getirecek sosyal projenin hazırlıklarının sürdürüldüğünü de başkan Hürriyet’e aktaran Yeşil Kasaba ekibi, İzmit Belediyesi ile birlikte projeler geliştirmekten memnuniyet duyacaklarını ifade etti. Belediye başkanı Hürriyet’in davetiyle daha önce İzmit’in Kültür Hikayesi 2021 lansmanına katılarak kültür ve sanat özelinde bir kez daha bir araya gelmişti. 

YEŞİL KASABA HAKKINDA
Yeşil kasaba iki kişiden oluşan şair ile solistin temsili ismidir. 9 yıl önce Aydın’da Yeşil Adam (M.Selçuk KATIOĞLU) ve MorNarpın (Pınar TAŞDÖNER) tarafından kurulan Yeşil Kasaba herhangi bir klip ya da albüm olmadan Türkiye’nin birçok ilinde halk konserleri verdi. Projeleriyle insana ve halka seslenerek onlar adına bir şeyler yapmak ve bunları da kurum ve özel aktiviteler aracılığı ile desteklemek, Yeşil Kasaba ismini tüm dünyaya duyurarak ülkeyi en iyi şekilde temsil etme amacındaki Yeşil Kasaba, 7 dilde, 7 tarzda söylediği şarkılarla dikkatleri çekti. ‘Eğreti’ ve ‘Yağmur Yağmur’ single çalışmalarıyla dijital platformda sevenleriyle buluşan Yeşil Kasaba, Yağmur Yağmur adlı klibin tüm gelirini Kimsesiz Engelli Çocuklara armağan Etti.2020 yılında şirketleşen Yeşil Kasaba çalışmarına soluksuz devam edeceklerini söyledi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Şerafettin ergül
    1 ay önce
    Toplumun içinde yaşayan bireylerin yaşamına küçük ama önemli dokunuşlar yapacak projeleriniz için teşekkür ediyoruz...