Orhan Balcı

Orhan Balcı


Kocaelispor'un iki önemli sınavı…          

06 Mayıs 2021 - 13:44

2019-2020 futbol sezonunda salgın süreci nedeniyle lig tam tamamlanmadan ancak büyük puan farkıyla lider olan Kocaelispor şampiyon ilan edilerek 2. Lig’e yükseldi.
Her sene şampiyonluk hedefiyle yola çıkan ve ardındaki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin (Başkan Büyükakın’ın kongrede bütçenin yüzde 95’ini biz karşılıyoruz dediği için yazıyorum) desteğiyle 2020-2021 sezonuna ileri yaştaki futbolcuları transfer ederek şampiyonluk hedeflendi.
Başkan Hüseyin Üzülmez rahatsızlığı nedeniyle başkanlığı bıraktı. Önce vekaleten başkanlı yapan, ardından yapılan olağanüstü genel kurulda başkan seçilen Engin Koyun ve yönetiminin başarısız bir süreç sergilediği Kocaelispor’da, sadece harcanan paranın miktarı açıklandı, hangi teknik direktörün, hangi futbolcunun ne kadar aldığı konusunda şeffaf bir açıklama yapılmadı.
Yeşil siyahlı ekipte şu anda 3. teknik direktörün görev yapıyor olması da karşımız bir başka soru işareti olarak çıkıyor.
Tecrübeli diye düşünülen ancak sadece alacağı parayı düşünen bazı futbolcuların yeşil siyahlı formanın ağırlığını hissetmedikleri için oynadıkları kötü futbolla, Kocaelispor bırakın şampiyonluğu 3. olarak play off’a kalabilme şansını yakaladı.
Gerçek Kocaelisporlular ve Hodri Meydan taraftar grubunun zaman zaman antrenmanlara giderek uyarıda bulunduğu Kocaelisporlu futbolcular, teknik heyet ve başkan ile yönetim kurulu için önlerinde yarın İzmit’te oynanacak Gümüşhanespor ve play-off müsabakaları sınavı var.
Kocaelispor camiası, ilk sınav olan Gümüşhanespor karşısında 55 yıllık şanlı tarihine leke sürdürmeyecek şekilde oynayıp gereğini yapmalı.
Kapanma noktasına getirilen ancak buna izin vermeyen Orhan Görsen ve o şanlı yeşil siyahlı formayı giyenlerin oluşturduğu yönetim sonrasında altyapıdan ve amatörden gelen futbolcularla kurulan kadro ile yapılan mücadele nasıl kimse bize acımadan 6-7-8-9-10’lu skorları bulan gollerle bizi yendiyse,  biz de kimin düşüp kimin lige kalacağını düşünmeden bir futbol ortaya koyup tüm dedikodulara yanıt verecek sonucu almalıyız.
İkinci ve önemli sınav ise play off mücadelesi olacak. Rakibimiz yarın oynanacak müsabakalar sonrasında belli olacak.
Gruptaki ilk rakibimizle karşılıklı olarak 12-16 Mayıs’ta, turu geçersek,
Gruptaki ikinci rakibimizle karşılıklı olarak 20-24 Mayıs’taki turu geçersek,
Diğer gruptan gelecek rakibimizle 28 Mayıs Cuma günü final müsabakasını oynayacağız.
Herşey yolunda giderse rakiplerimizi oynadığımız futbol ve alacağımız turu geçecek sonuçlarla elediğimiz taktirde,  TFF 1. Lig için 5 final müsabakası oynayacağız.
2020-2021 sezonu için başarılı olup olunmadığının belli olacağı bu 5 karşılaşma için başkana, yönetim kuruluna, teknik heyetine, futbolculara, gerçek Kocaelisporlular ile Hodri Meydan taraftarlarına büyük görev  düşecek.
Bu tür önemli müsabakaları geçmişte oynayan ve başarılı sonuçlara imza atan Kocaelispor camiası bu süreçten başarıyla çıkacak şekilde büyüktür.
Ancak,
İki sınavda da,
Başkan Engin Koyun ve yönetim kurulu üyeleri
Teknik Direktör Mustafa Reşit Akçay
Yeşil siyahlı formanın büyüklüğünü, kutsallığını ve ağırlığını özümseyen futbolcular
üzerlerine düşünleri yaparlarsa, başarı gerçekleşir…
Umarım ve dilerim bunu gerçekleştirirler…
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum