Orhan Balcı

Orhan Balcı


Başkan Hürriyet'ten iki imza bir açılış

10 Haziran 2021 - 14:03

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i çalışmıyor, proje üretmiyor, sadece reklam yapıp boş konuşuyor diye eleştirenlere yönelik bu hafta içinde yaptığı biri çalışanlara yönelik imza töreniyle, diğeri ise Alzheimer Yaşam Evi açılışıyla en iyi yanıtı verdi.
İşçi ve memurlara sözleşme,
İzmit Belediyesi’nin bünyesinde yer alan, Genel İş Sendikası’na üye çalışanlara yönelik yapılan toplu sözleşmeyle örnek olan ve Hizmet İş Sendikası’nın da bu sözleşmeyi örnek göstererek AKP’li belediyelerle imzaladığı sözleşmenin ardından, başkan Fatma Kaplan Hürriyet, işçi ve memur sendikalarının başkanlarıyla masaya oturarak yeni bir sözleşmeye daha imza attı.
İzmit Belediyesi ile Genel İş Sendikası arasında süren ve 155 kadrolu işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı.
Çalışanlara yüzde 25 ile yüzde 50 arasında değişen oranda yapılan zammın imzaları, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve Genel İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük Toplu İş Sözleşmesi’ne imza attı.
Diğer bir imza töreni de, belediye bünyesinde görev yapan toplam 221 memur ve sözleşmeli memuru ilgilendiren yemek sözleşmesine yönelikti. Tüm-Bel-Sen Kocaeli İl Temsilcisi Erdal Karakuş ile Başkan Fatma Kaplan Hürriyet sözleşmeyi imzalayarak memurların mağduriyetini giderdi. Bu sözleşmeyle de Hürriyet bir ilke daha imza attı.
Bu imzayla, geçmişte Sefa Sirmen, Hikmet Erenkaya, Fikret Toker, Metin Alan ile memurlara sahip çıkan anlayışın, İzmit Belediyesi’nde Fatma Kaplan Hürriyet ile devam ettiğini görüyoruz.
Atıl binada sağlık hizmeti,
İzmit Belediyesi, kendi öz kaynakları ve ciddi tasarrufla İzmit Malta Mahallesi’ndeki, atıl durumdaki binayı çok önemli bir hizmet merkezine dönüştürdü.
Bu bina, yaşlılarımızın bedensel, ruhsal, mental açıdan iyilik halini sağlamak, yaş almanın getirmiş olduğu ihtiyaçlara yenilikçi çözüm önerileri üretmek, Alzheimer hastalarının hayatla bağını kuvvetlendirmek ve yakınlarına da destek olmak amacıyla, İzmit Belediyesi Alzheimer Yaşam Evi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Bu konuda yapılan çalışma, Kocaeli Üniversitesi, Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı ile birlikte gerçekleştirirken, Üniversitenin İntörn doktorları ve Sağlık Bilimleri Fakültesi gönüllü hemşireleri destek verecek.
Değerli okurlar,
Belediyeler yol gibi, kanalizasyon gibi, kaldırım yapma gibi, evsel atıkları toplama gibi, normal rutin işlerinin yanı sıra, üreteceği sosyal projeler ve bölgede yaşayanlara dokunarak yanlarında olduklarını hissettirecek çalışmalarıyla anlayışlarını ve bakış açılarını göstererek öne çıkarlar.
İki imza ve sağlık konusundaki açılış İzxmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in kenti nasıl bir bakış aöçısıyla ve sosyal belediyeciliğin nasıl olacağını göstermeye yetiyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum