Reklam

Yavuz Çifti'nden Çayırova ziyaretleri!

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, "Gönülden Gönüle" projesi kapsamında toplumun dezavantajlı kesimine yönelik yapılan hane ziyaretlerini Çayırova’da devam ettirdi. Yavuz Çifti, Pandemi kurallarına da riayet ederek, gerçekleştirdiği ziyaretlerinde devletin şefkat elini hissettirmeye devam etti.

Yavuz Çifti'nden Çayırova ziyaretleri!
Editör: Mavi Kocaeli
24 Nisan 2021 - 10:17
Şehitlerimizin emanetleriyle bir araya gelen ve onlara özel bir ilgi gösteren Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz; Çayırova ilçemizin farklı mahallelerinde ikamet eden Şehitlerimiz; Denizci Astsubay Çavuş Adem Sezgin, Er Mustafa Kaya ve Jandarma Uzman Çavuş Dursun Pampal’ın ailelerini ziyaret ettiler. Şehitlerimizin emanetlerine bir ihtiyaç ve taleplerinin olup olmadığını sorarak sabırlar dileyen Yavuz Çifti, “Vatan, bayrak ve millet sevgisi uğruna bir an bile düşünmeden şehadete yürüyen yiğitlerimiz ve onların kıymetli aileleri için ne yapsak azdır. Sizler bize Şehitlerimizin emanetisiniz, sizin isteklerinizin başımızın üstünde yeri var.” diyerek, Mübarek Ramazan ayının huzur ve sağlık içerisinde geçirilmesi temennisinde bulundular.
 EMANETE SAHİP ÇIKIYOR
Bağımsızlığımızın, egemenliğimizin, ulusal birliğimizin ve Cumhuriyetimizin onurlu sembolleri olan Gazilerimizin gönlünü almayı ihmal etmeyen, hal ve hatırlarını sorarak dualarını alan Vali Yavuz; Gazilerimiz Ahmet Akbayrak ve Yüksel Demirkaya’yı ziyaret ettiler. Gaziliğin onur ve şerefini yaşayan gazilere her zaman borçlu olduklarını belirten Vali Yavuz: “ Şehitlerimiz de Gazilerimiz de bu aziz vatan uğruna canlarını hiçe sayan kahramanlarımızdır, yalnızca ailelerinin değil tüm milletimizin evlatlarıdır. Sizleri seviyoruz.” diyerek, sağlıklı bir ömür temennisinde bulundu. Dualar eden, mutlulukları yüzlerinden okunan gazilerimiz ve şehit aileleri: “Sizin evlerimize gelerek bizleri ziyaret etmesi büyük bir onur ve mutluluk.  Allah devletimize zeval vermesin.” diyerekVali Yavuz’a, her zaman yanlarında olup kendilerini yalnız bırakmadıkları için memnuniyetlerini belirttiler.
İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERDE UNUTULMADI
Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, Ramazan ayının yardımlaşma ve paylaşma ayı olması nedeniyle özellikle bu ayda sıkıntı ve darda kalan bir aile kalmaması için ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek kimsesizlerin kimi olmaya devam ettiler.
Gazilerimize yapılan ziyaretlerin ardından Yavuz Çifti, Çayırova ilçesinde Yetim, Yaşlı, Engelli ve ekonomik yoksunluk içinde bulunan 16 aileyi evlerinde ziyaret ederek Ramazan aylarını kutladı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları ile geçimini sağlayan ailelerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunları dinleyen Vali Seddar Yavuz, yapılması gerekenler noktasında gerekli talimatları verdi.
 Her gün bir ilçemizde bize ihtiyacı olanların kapısını çalacak ve onların dertlerine hemhal olacağız diyen Vali Yavuz: “Her zaman sizlerin yanındayız, “Gönülden Gönüle” projemiz kapsamında toplumun dezavantajlı grupları dediğimiz Şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar, yetim ve öksüzler, ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızı eşim Selda Hanım ile birlikte ziyaret ederek gönül köprüleri kurmaya devam edeceğiz.” dedi.
 Ziyaretleri esnasında karşılaştığı vatandaşlarla muhabbette bulunan, Ramazan aylarını kutlayan Yavuz Çifti, kendilerini sevinçle karşılayan çocuklarla da bir süre sohbet ettiler. Çocukların bu sevgilerine karşılıksız kalmayan Yavuz Çifti, onlara çeşitli armağanlar vererek sevindirdi ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutladı.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum