Yasağı takan yok!

Ayakta yolcu taşımak, Koroba Virüs ile mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ve Bakanlar Kurulu kararıyla yasaklanmıştı.

Yasağı takan yok!
Editör: Mavi Kocaeli
10 Eylül 2020 - 11:20 - Güncelleme: 10 Eylül 2020 - 11:28

Ömür KAVRAN-Ayakta yolcu taşımak, Koroba Virüs ile mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ve Bakanlar Kurulu kararıyla yasaklanmıştı. Erdoğan’ın “kesinlikle müsaade edilmeyecek” açıklaması sonrası içişleri Bakanlığı Valiliklere genelge göndererek yasağın uygulanması talimatını vermişti. Bunun üzerine dün sabah Kocaeli İl Hıfzısıhha Kurulu yasağın nasıl uygulanacağını karara bağlamıştı. Türkiye genelinde olduğu gibi Kocaeli’de de ayakta yolcu taşımak otobüslerde kaldırıldı. Ancak Kocaeli’de ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı takan var ne de yasak dinleyen. Bazı sürücüler alınan kurala harfiyen uysa da ekseriyeti bildiğini okumaya, balık istifi taşıma yapmaya devam ediyor. 


KOCAELİ YASAĞA MEYDAN OKUYOR
Özellikle Gebze-Darıca arasında faaliyet gösteren bir çok Özel Halk Otobüsü ve UlaşımPark’a ait araçlar yasak yokmuş gibi davranmaya ve genelgeyi delmeye devam ediyor. Bu sabah çekilen bu görüntü Kocaeli Büyükşehir Ulaşımpark’a ait bir otobüsten. Kentönü-Gebze hattında sefer yapan 525 numaralı Büyükşehir otobüsü yasağı delmeye devam ederken, adeta Bakanlar Kurulu kararına meydan okudu. Yolcuların tepkisine rağmen tıka basa aracı dolduran ve halk sağlığını hiçe sayan araç sürücüsü, genelgenin Büyükşehir tarafından pek önemsenmediği gözler önüne serdi. Sefer sayılarını da artırmayan toplu taşıma Korona yokmuş gibi davranmaya devam ediyor. Denetleme yapılmamasından cesaret bulan araç sürücülerinin bu sorumsuz tavrı, “Kocaeli’de yasak kimin umrunda” dedirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum