Reklam

Yargıtaydan Bayraktar kararı

Lastik İş Sendikası yönetimi tarafından görevinden el çektirilen Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar kararı yargıya taşımıştı, Yargıtay bayraktarı haklı buldu

Yargıtaydan Bayraktar kararı
Editör: Mavi Kocaeli
14 Ekim 2020 - 11:12

Görevden alınmasına itiraz etmişti
Genel merkeze muhalif olduğu için Lastik İş Sendikası yönetimi tarafından görevinden el çektirilen Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar karara itiraz ederek yargı yoluna gitmişti.

Kocaeli 6. İş Mahkemesi 25.10.2019 tarihinde aldığı kararla sendikanın genel merkezinin İstanbul’da olduğunu gerekçe göstererek mahkemenin İstanbul’da görülmesine karar verdi.

Yusuf Bayraktar’da kendisinin Kocaeli Şube başkanı olduğunu dile getirerek Sakarya Bölge İdare Mahkemesi’ne itiraz etti. Bölge İdare Mahkemesi de Yusuf Bayraktar’ı haklı bulup karar alında Lastik İş Sendikası Genel Merkezi’nin avukatları karara itiraz ederek Yargıtay’a başvurdular.

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi 19.09.2020 tarihinde verdiği kararla Yusuf Bayraktar’ı haklı bularak davanın Kocaeli’de ve duruşmalı olarak yapılmasına karar verdi. Yerel mahkemeye de ihtar çeken Yargıtay davanın bir an önce görülmesini istedi.

Sendika genel merkezi tarafından görevden alınan Yusuf Bayraktar’a o günden itibaren ne maaş ne sosyal hakları verilmedi ve SSK primleri de yatırılmadı.

Şimdi Yusuf Bayraktar’ın davası Kocaeli Adliyesindeki iş mahkemelerinde görülecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum