Reklam

Yaman'a Düğünün cezası ağır oldu!

Koronavirüs sürecinde alınan tedbirlere uymayarak bin 500 davetli çağırarak oğlunun düğününü ve yasak olmasına rağmen yemek servisi yaptıran AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’a 6 bin 360 TL idari para cezası kesildi.

Yaman'a Düğünün cezası ağır oldu!
Editör: Mavi Kocaeli
23 Eylül 2020 - 09:09

İçişleri Bakanlığı genelgesinde yer alan 'Düğünler ile nikahların en fazla bir saat süre içerisinde tamamlanması' maddesine rağmen, AK Parti Milletvekili Cemil Yaman, oğlunun düğününde bu kurala uymamıştı. Cemil Yaman'a 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 282. maddesi uyarınca  Hıfzıssıhha Kurulu kararına dayalı olarak en üst sınırdan 3 bin 180 TL idari para cezası uygulanmasına karar verildi.

CEZA İKİ KEZ UYGULANDI

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’a düğünler ile nikâhlarda toplu yemek verilmesi de dahil olmak üzere her türlü yiyecek içecek servisi ya da ikramının yasaklanmasına rağmen, düğünde davetlilere toplu yemek verildiği için aynı tutardaki idari para cezası iki kez uygulandı ve ceza 6 bin 360 TL'ye yükseldi.

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE DE CEZA KESİLDİ

Dilovası Kaymakamlığı ayrıca düğünün yapıldığı işletmenin bağlı olduğu Karayolları Genel Müdürlüğü’ne, pandemi tedbirlerine aykırı davranılmasına göz yumduğu için 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 282. maddesine göre Hıfzıssıhha Kurulu Kararına dayalı olarak en üst limitten cezalandırdı. Karayolları Genel Müdürlüğü toplamda 6 bin 360 TL idari para cezası aldı. Ayrıca düğünde yemek tedarikçisine ise her türlü yiyecek içecek servisi ya da ikramı yasaklanmasına rağmen, yemek servisi yaptığı için aynı Kanununa göre Hıfzıssıhha Kurulu Kararına dayalı olarak en üst limitten 3 bin 180 TL idari para cezası verildi.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • muro
  1 ay önce
  senin yaptığım haber oskar lik bir haber simdi nasıl ödeyecek bu büyük cezayı yoksa hazinede galiba
 • Serdar Yılmaz
  1 ay önce
  gerçektende ağır cezaymış nasıl ödeyecek şimdi yardım felanmı etsek.
 • Vatansever
  1 ay önce
  Arkadaşlar, ceza falan kesmeyin AKP'lilere. Zaten bizden aldıkları vergilerle geçiniyorlar, bir de ceza keserseniz o cezayı ödemek için daha fazla vergi alırlar.
 • ali bey
  1 ay önce
  Yamanın düğün cezası ağır oldu. Milletin aklıyla dalga bu işte. Lanet olsun. Garibana kişi başı ceza yazılırken yada en az 80-100 bin tl ama vekile göstermelik ceza onuda arka odada silerler.Her şeyleri gibi kötü olmak bu