Yahya Kaptan'da yeni kaldırımlar hem konforlu, hem güzel olacak

Yıllardır yenilenmeyen Yahya Kaptan’ın kaldırımlarını tamamen elden geçirmeye başlayan İzmit Belediyesi vatandaşlara daha kullanışlı ve görsel olarak daha güzel yaya yolu hazırlıyor.

Yahya Kaptan'da yeni kaldırımlar hem konforlu, hem güzel olacak
Editör: Mavi Kocaeli
09 Haziran 2021 - 11:34
İzmitliler’in daha konforlu ve rahat bir ulaşım hizmeti alması için ilçenin her köşesinde çalışmalarını hızla devam ettiren İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Yahya Kaptan Mahallesi’nde büyük bir baskı beton ve kaldırım yenileme çalışmasına başladı. Yaklaşık bir ay sürecek olan çalışmaların ilk etabı Arkadaş Sokak, Çiçekli Sokak ve Dolunay Sokak’ta başladı. Toplam uzunluğu bin 700 metre ve genişliği 2,3 metre olan alanda 4 bin metrekarelik baskı beton kaldırım yenileme çalışması gerçekleştiriliyor. 

İZMİTLİLER GÜLÜMSEYECEK

Özellikle vatandaşların ulaşım rahatlığını sağlamak adına yol çalışmalarının hızlandırıldığını açıklayan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Emirşah Torun, “İzmit Belediyesi olarak ilçemizin birçok bölgesinde çalışmalarımız devam ediyor. İzmit’imizin güzide semtlerinden Yahya Kaptan’da kaldırım çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız. Burada birçok cadde ve sokağı yenileyeceğiz. İzmit Belediyesi olarak vatandaşlarımıza hizmet sunmanın mutluluğunu taşıyoruz. Biz çalışacağız, İzmitli hemşerilerimiz gülümseyecek” sözlerini kullandı.

BİR AY BOYUNCA SÜRECEK

Yahya Kaptan Mahallesi sakinlerine, daha estetik bir yol kazandırmak adına deforme olan kaldırımları hızlıca yenilediklerini belirten İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürü Burak Güreşen ise “İzmit Belediyesi olarak bu hafta da Yahya Kaptan bölgesindeyiz. Yıllardır deforme olan kaldırımların yenileme işlemlerini, baskı beton çalışmalarını yapıyoruz. Peyderpey çalışmalarımız bir ay boyunca devam edecek. Bölge halkımıza hayırlı olsun” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum