Virüs Gebze'de pik yaptı!

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, düzenlediği basın toplantısında Gebze’de artış gösteren COVİD vakalarına vurgu yaptı.

Virüs Gebze'de pik yaptı!
Editör: Mavi Kocaeli
02 Kasım 2020 - 10:22
Korona Virüs vakalarının düşüşe geçtiği dönemde Gebze’de günlük 13-14 olan vaka sayılarının şu anda 300’ü geçtiğini ifade eden Büyükgöz, vatandaşların dikkatli olmasını istedi. Gebze’de vaka sayısının Pazar günü 340 çıktığını açıklayan Büyükgöz, haftada 1-2 ölümün de gerçekleştiğini bildirdi. 

KENDİMİZE SAHİP ÇIKALIM
Vatandaşlara tedbir çağrısında bulunan Büyükgöz, “Gebze’de günlük vaka sayısı 13-14’e düşmüştü. Bu sayı dün 340’a çıktı. Bu rakam her türlü tedbiri azami derecede uygulamakla yükümlü olduğumuzu gösteriyor. Okullar açıldı, dikkat etmeliyiz. Zabıtalarımız da toplu yerlerde denetim yapıyor. Vatandaşımıza çağrıda bulunuyorum. Ne olur kendimize sahip çıkalım. Hasta olacak olan kendimiziz. Tüm vatandaşlarımız bu konuda hassasiyeti artırmalı, gereken her tülü tedbiri almalı. Yoksa üzücü sonuçlar yaşayacağız. Gebze’de en yoğun dönemde hafta bir ölüm olmuyordu Gebze’de ama şimdi 1-2 vefat olmaya başladı. Bu konuda vatandaşımız hassasiyetle davranmalı.”dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum