Reklam

Valilikten Yıldırım'a cevap

CHP İzmit İlçe eski Başkanı Selman Yıldırım geçtiğimiz günlerde Şehir Hastanesiyle ilgili Vali Seddar Yavuz’dan randevu istediğini ancak cevap alamadığını söylemişti. Kocaeli Valiliği bu duruma yazılı açıklama yaptı.

Valilikten Yıldırım'a cevap
Editör: Mavi Kocaeli
17 Kasım 2020 - 10:03

Kocaeli Valiliğin yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Basın ve medya kuruluşlarında yer alan ve Selman Yıldırım tarafından “Bana randevu vermeyecek” veya “Bana randevu verilmedi” iddiaları ile ilgili Valiliğimiz ilgili birimlerinin kayıtları incelenmiş, Selman Yıldırım’ın 18.06.2020 tarihi itibariyle İlimizde göreve başlayan Valimiz Sayın Seddar Yavuz ile görüşmek üzere herhangi bir randevu talebinin olmadığı tespit edilmiştir. 

RANDEVULARDA KRİTER OLMASI MÜMKÜN DEĞİL

Valimiz Sayın Seddar Yavuz’la görüşmek üzere iletilen randevu talepleri pandemi süreçleri de göz önünde bulundurulmak suretiyle herhangi bir ayrım yapılmadan yerine getirilmekte olup, haberlerde ve sosyal medyada iddia edildiği gibi siyasi kimlik konusunun verilen randevularda kriter olması mümkün değildir.

ASILSIZ VE MESNETSİZ İDDİALARA…

Valilik Makamını hedef alarak yapılan bu tür asılsız ve mesnetsiz iddialarla yıpratılmasının hiçbir kişi ve kuruma faydası yoktur. Valilik Makamının saygınlığının korunması herkesin görev ve sorumluluğundadır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum