Reklam

Vali Yavuz: Vaka sayıları yönetilemez bir duruma gidiyor

İlçe ziyaretlerine Kartepe ile devam eden Vali Seddar Yavuz bir kez daha koronavirüs uyarısı yaptı. Yavuz, “Sıkı mücadeleye rağmen vaka sayıları yönetilemez bir duruma doğru gidiyor” dedi

Vali Yavuz: Vaka sayıları yönetilemez bir duruma gidiyor
Editör: Mavi Kocaeli
04 Kasım 2020 - 16:44
Vali ilçe Seddar Yavuz ziyaretlerini Kartepe ile sürdürdü. Yoğun programlarına Kaymakam Altuğ Çağlar ile başlayan Vali Yavuz, ilçenin asayiş, eğitim, sağlık ve ulaşım yönünden mevcut durumunu içeren brifing aldıktan sonra kurum müdürleri ile değerlendirme toplantısı yaptı. Yavuz, vatandaş ihtiyaçlarının karşılanması noktasında daha duyarlı, güler yüzlü ve samimi olunmasını istedi. 

İŞ KÖTÜYE DOĞRU GİDİYOR
Konuşmasında pandemi ile ilgili değerlendirmeler de yapan Vali Seddar Yavuz, “Pandemi giderek artıyor, böyle giderse bizim ciddi şekilde bir sıkıntıya gireceğimiz anlaşılıyor. Kamu çalışanlarının bürolarda maske takmasına özen gösterelim. Sokağa hakim olmamız lazım. İş kötüye doğru gidiyor. Buna engel olmak zorundayız” dedi. MUHTARLARI DA UYARDI
Vali Seddar Yavuz ilçedeki muhtarlarla bir araya geldi. Pandemi ile mücadeleye muhtarların da katkı sağlaması gerektiğini belirten Yavuz; “Pandemi konusunda çok ciddi bir artış var. Sıkı mücadeleye rağmen vaka sayıları yönetilemez bir duruma doğru gidiyor. En azından maske konusunu çözelim. Ev ziyaretlerini erteleyelim, kalabalık ortamlardan uzak durmaya özen gösterelim. 

GÜNDE 7 BİN TEST YAPILIYOR
Kocaeli’deki en fazla pozitif vaka 20-40 yaş grubundadır. Kendisine bir şey olmayacağını varsayarak daha dikkatsiz davranıyorlar. Şu an yeni cihazlarla Kocaeli’de test kapasitesini 6-7 bin seviyelerine çıkardık. Mahallelerimizde sürekli denetimler yapalım, kurallara dikkat edilmesi gerektiğini sık sık söyleyelim ve dikkat etmeyenleri uyaralım” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • vatandaş
    3 ay önce
    böyle tavsiyelerle olmaz bu iş sayın valim insanları ya teşvik edeceksiniz ya da gözünü korkutacaksınız ki yapmayacaklar.