Reklam

Vali Yavuz: Tüm önlemler alındı

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz yarın başlayacak yüz yüze eğitim öncesi okullarda tüm önlemlerin alındığını duyurdu

Vali Yavuz: Tüm önlemler alındı
Editör: Mavi Kocaeli
20 Eylül 2020 - 15:06


Kocaeli Valisi Seddar Yavuz yarın başlayacak olan yüz yüze ğitim öncesi bir mesaj yayınladı. Okullardaki bütün hazırlıkların tamamlandığını belirten Vali Yavuz şu ifadeleri kullandı: 

KESİNTİYE UĞRATMADAN
Yaşadığımız küresel salgın süreci de göstermiştir ki güçlü bir eğitim sistemine sahip olmak, olağanüstü durumları yönetebilmek ve değişen koşullara uyum gösterebilmek bağlamında da çok önemlidir. Planlı ve titiz çalışmalar nihayetinde alınan kararlar doğrultusunda hareket ederek hayatı olduğu gibi eğitimi de mümkün mertebe kesintiye uğratmadan, yeni durumlara göre düzenleyerek yol almak mecburidir. Salgınla mücadele ettiğimiz bu süreçte öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve dolayısıyla tüm toplumun sağlığını gözeterek bir yol haritası belirlemek elzemdir.

VATNDAŞLIK GÖREVİDİR
Okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerimizle başlayacak olan yüz yüze eğitimin kısa süre içinde diğer kademelerde de uygulamaya geçirilmesi, toplumun her kesiminin gösterdiği hassasiyete bağlıdır. Çocuklarımızın okullarına kavuşabilmesi, her ferdin kurallara riayet etme konusunda duyarlılık göstermesiyle mümkün olacaktır. Kurumlarımız tarafından alınan azami düzeydeki tedbirleri desteklemek, herkes için bir vatandaşlık görevidir.

TÜM HAZIRLIKLAR TAMAM
Okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerimizle başlayacak olan yüz yüze eğitimin sağlıklı bir şekilde uygulanabilmesi adına okullarımızdaki tüm hazırlıklar tamamlanmıştır. Fakat unutmamak gerekir ki bu tedbirlerin amacına ulaşmasının yolu, sizlerin gösterdiği dikkatten geçmektedir. Hijyen, maske, sosyal mesafe gibi konularda özenli davranacağınız ve sizlerin sağlığı düşünülerek belirlenen kurallara uyacağınız konusunda sizlere güveniyor, yüz yüze eğitime başlayacak olan okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerimize okullarınıza “hoş geldiniz” diyor, en kısa zamanda tüm öğrencilerimizin özledikleri okullarına kavuşması temennisiyle sağlıklı ve başarılı bir ders yılı diliyorum. 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum