Uyuşturucu parası için annesini ölümle tehdit etti

Kocaeli'de uyuşturucu bağımlısı G.G annesini uyuşturucu parası için ölümle tehdit etti

Uyuşturucu parası için annesini ölümle tehdit etti
Editör: Mavi Kocaeli
15 Ekim 2020 - 12:15 - Güncelleme: 15 Ekim 2020 - 12:27

Kocaeli 3.Ağır Ceza Mahkemesinde gerçekleşen davada uyuşturucu bağımlısı olduğu söylenen oğul G.G., annesi Ş.G.’yi sürekli olarak para vermesi yönünde tehdit ediyordu. Bu tehditlere dayanamayan anne Ş.G. oğlunu polise şikayet etti. Yapılan soruşturma sonrasında G.G. tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ
Duruşmada ifade veren Anne Ş.G., oğlunun kendisini ölümle tehdit ettiğini belirterek, “G.G.  benim öz oğlumdur. ‘Bana her gün 300 lira verirsen bu evde olay çıkmaz’ dedi. Gidiyor uyuşturucu alıyor içiyor. Açıyor masaya Allah kuran çarpsın içiyor. Beni ölümle tehdit etti. Her gün öldürülme korkusu ile yaşıyordum. Korkudan merdiven altında yattığım zamanlar oldu.  Olay tarihinde yine para istedi ve bunu yaparken küfürler ve hakaretler ediyordu. Sanık beni her gün tehdit etmektedir. Şikayetçiyim. Sanığın cezalandırılmasını istiyorum.” dedi. 

HER ZAMAN PARA İSTİYOR
Duruşmada ifade veren tanık torun S.G.: “Babam evde her zaman para istiyor ve babaannemi tehdit ediyordu. Bana her gün 300 lira vermek zorundasın yoksa bu tabak çanakları kırarım diyordu. Babam G.G. evde sürekli huzursuzluk çıkarmaktaydı. Olay tarihinde babam babaannemi kastederek söyle ‘Bana 20 TL para versin’ dedi. Babaannem vermek istemedi ama ben babaanne bize bir şey yapar ver parayı dedim. Babam ‘Para vermezse ben ona yapacağımı bilirim öldürürüm’ dedi.   

SAVCI CEZA İSTEDİ
avcı mütalaasında sanık G.G.’nin nitelikli yağma suçundan cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devam etmesine karar verdi.  Mahkeme Heyeti duruşmayı taraf avukatlarının süre istemesi sebebiyle ileri bir tarihe erteledi.  
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum