Reklam

Ünlü: Sokağa bırakılan ihanet anayasasını kim yazdı?

Ünlü: Sokağa bırakılan ihanet anayasasını kim yazdı?
Editör: Mavi Kocaeli
17 Kasım 2020 - 13:59
Haftalık basın toplantısında muhalefet partilerinin hazırlığını yaptığı anayasa metnine dair değerlendirmede bulunan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “HDP  ve FETÖ ortaklığıyla yapılan ihanet metnini kimler hazırladı?” dedi.

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü haftalık olağan basın toplantısında kent ve ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu. Muhalefet partilerinin bir araya gelerek anayasayı değiştirmek için görüştüklerini belirten Ünlü, “Türklüğü, Türk milletini, Atatürk'ü, Türkçe'yi anayasadan çıkarma tekliflerini, vatandaşlık tanımının değiştirilmesini, federal yönetim hedefini, anadilde eğitim niyetini kim izah edecek? Bu melanetin açıklaması nasıl yapılacak sokağa bırakılan ihanet metnini kim hazırladı? Kemal Kılıçdaroğlu hayreti mayreti bıraksın, haysiyetle itiraf etsin.” İfadelerini kullandı.

KIRMIZI ÇİZGİMİZ

Ünlü açıklamalarının devamında, “Anayasa'nın ilk üç maddesiyle koruyucu zırhı olan dördüncü maddesi kırmızı çizgimizdir. Çizgisi olmayan, siyasetleri çizilmiş ve üzerine çarpı koyulmuş FETÖ ve PKK lobisinin ateşle oynadığını hatırlatmak bizim boynumuzun borcudur. Susanları korkak sanmasınlar. Sağduyulu olanları aptal yerine koymasınlar. Sabretmeyi bilenleri de çantada keklik görmesinler. Oyunlarının eninde sonunda bozulacağını çapsız ve çürük kafalarından asla çıkarmasınlar.” dedi

PİKNİĞE GİDER GİBİ Mİ GİDECEKTİK

Kocaeli gündemini değiştirmeye kalktılar diyen Ünlü,” Kocaeli’deki zillet ittifakları bir basın açıklamasına girdiler. İyi Parti Kocaeli İl Başkanı 150 gün sonra basın açıklaması yaptı.  CHP’de gelen misafirleri ile esnafın problemini anlatan açıklamalarla gündem değiştirmesi, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısının mecliste 9 tane soru sorarak gündem değiştirmesi, Saadet Partisi İl Başkanının AK Parti Kocaeli kongresine gelmesi ile ilgili Kocaeli gündemini değiştirmesi, oradaki masrafların nasıl karşılandığını sorarak gündemi değiştirmeye kalktılar. Cumhurbaşkanının geldiği yere pikniğe gider mi gidecektik. Devletin bir cumhurbaşkanı bir programa geliyorsa o artık parti kongresinden çıkmış devlet protokolü olmuştur. Bunları bilmeyenlere buradan öğretiyoruz. 

KOCAELİ SAHİPSİZ DEĞİL

Asıl zillet ittifakı olan il başkanlarına sorumuz şu. Bugün gündem de anayasa değişikliği için yaptığınız pazarlık var. HDP ile masaya oturduğunuzu vatandaşa anlatın. Sokağa çıkamayacaksınız. Bizler diyoruz ki anayasanın ilk dört maddesinin değiştirilmesi konuşulduğu bu masada bu il başkanları nasıl oturmuştur. Siyasi parti yöneticileri, genel merkez yöneticileri bu masaya nasıl oturdu. Vatandaşın gözünün içine baka baka nasıl söyleyecekler. Sakın gündemi değiştirmeye kalkmayın. Kocaeli sahipsiz değildir. Kocaeli’de gündemi çok yakından takip eden siyasetçiler vardır.  Ne yaparsanız yapın vatandaşa sokakta bunun hesabını veremeyeceksiniz” ifadelerine yer verdi.

SAHA PROGRAMLLARI DEVAM EDİYOR

Saha programlarına devam eden MHP Kocaeli’nin çalışmalarından bahseden Aydın Ünlü,” Bu haftaki programımız ile sağlık ocaklarını takip edeceğiz. Sağlık ocaklarını ziyaret ederek sağlık çalışanlarımıza meyve ikramında bulunacağız. MHP olarak sahada olmaya devam edeceğiz.”dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum