Ünlü; Rüşvet davası hakkında konuştu

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü partisinin il başkanlık binasında haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştirdi.

Ünlü; Rüşvet davası hakkında konuştu
Editör: Mavi Kocaeli
03 Kasım 2020 - 15:00 - Güncelleme: 03 Kasım 2020 - 15:16
Ünlü, kent ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Ünlü basın açıklamasına, “Siyaset mertlik ister, nezaket ister. Bunlardan mahrum olanların siyasetleri çürük tahtaya çivi çakmaktan başka bir şey değildir. Koronavirüs ile hep birlikte mücadele etmeliyiz. Bir taraftan mücadele sürerken bir taraftan boğaz manzaralı yalıda Cadılar Bayramı kutlaması yapmak doğru mudur? Maske takmak, temizliğe önem vermek hepimizin görevidir. Aşı inşallah bulunur. Hükümetimize, sağlık bakanımıza ve sağlık çalışanlarımıza sonuna kadar güveniyoruz” sözleriyle başladı. 
 
DEZENFEKTAN DAĞITACAĞIZ
MHP İl Başkanı Aydın Ünlü açıklamalarının devamında, “Mucizeler İzmir’de hayat bulmaya devam ediyor. 3 yaşındaki Elif kızımız ve ayla kızımızı bize veren Allah’a şükürler olsun. Arama kurtarma ekiplerine canı gönülden teşekkür ediyoruz.  Saha programlarımız devam ediyor. Yarın Çayırova’da olacağız ve okullarımıza maske ve dezenfektan dağıtacağız. Hazırladığımız raporlar il milli eğitim müdürlüğüne verilecektir. MHP’nin tüm bireyleri sahada vatandaşa moral veriyor” dedi.
 
ETİK DEĞİL
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir depreminde en büyük yardımı İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden geldiğini ifade etmesinin de değerlendiren MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “ Verilen mücadelenin İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlaması abesle iştigaldir. Siyaseten etik değildir. Tüm diğer illerden yardım gönderenler var. Tüm dünya İzmir’deydi. Orada tüm Türkiye var, hepimizin gönlü ve kalbi orada” diye konuştu.
 
“BAŞKANIMIZIN DURUMU İYİ”
Ünlü, Koronavirüs olan MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz’ün durumuyla ilgili de açıklamalarda bulundu. Ünlü,“ İlçe başkanımız İstanbul’daki işyerinde temastan dolayı koronavirüs oldu. Şu anda durumu gayet iyi. Evde karantinası sürüyor. Yakından takip ediyoruz. Karantina süreci tamamlanınca kendisi yine aramızda olacaktır” dedi.

KUMPAS KURULDU
Ünlü basın açıklamasında son olarak önümüzdeki günlerde rüşvet aldığı iddiasıyla yargılanacağı mahkemeyle ilgili olarak sorulan soruya yanıt verdi. Aydın Ünlü soruya, “ Rüşvet iddiasıyla önümüzdeki günlerde mahkeme açılacak, savcılar gerekeni yapacaktır. 9 yıldır il başkanlığı yapan bir il başkanıyım. Siz kumpas nedir biliyor musunuz? Hiç tezgah kurulmuş bir basın mensubu var mı? Bunu önümüzdeki süreçte herkes görecek. Mahkemeler sayesinde her şey açığa çıkacaktır. Bekleyelim ve görelim bakalım” şeklinde yanıt verdi. 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • kurt
    8 ay önce
    gazetecilik bu kadar zor durum damı kamuoyunun ruh sağlığını bozmak için bunun konuşmalarını haber diye yayınlıyor.bunu tanıyan kimse inanmaz.gazetecilerin zamanına yazık