Ünlü: İl kongresi tek adaylı olarak gerçekleşecek

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü bugün il binasında haftalık basın toplantısını gerçekleştirildi. Ünlü, yerel ve ulusal gündeme yönelik ve Eylül ayında gerçekleşecek olan il kongresi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ünlü: İl kongresi tek adaylı olarak gerçekleşecek
Editör: Mavi Kocaeli
25 Ağustos 2020 - 15:28

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, partisinin il başkanlığında haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştirdi. Ünlü basın açıklamasında, geçtiğimiz hafta sonu tamamlanan ilçe kongrelerin ve gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Ünlü, “İl kongremiz en kısa sürede yapılacak. Bu konuda genel merkezden talimat bekliyoruz. İl kongresi tek adaylı olarak gerçekleşecek.” dedi.

“ENERJİDE DIŞA BAĞLIYIZ”

Açıklamasına Zonguldak Ereğli’de bulunan doğalgaz rezervi ile ilgili konuşarak başlayan İl Başkanı Ünlü, “21 Ağustos cuma günü milleti sevince boğan bir haber Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verildi. Ülkemizde 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi bulundu. Bu keşif Türkiye’nin enerji konusunda makus talihini yenmesi adına göz kamaştırıcıdır. Türkiye' de enerjide dışa bağımlıyız. Bu bulunan rezerv strateji gücümüze güç katacaktır. Ekonomik sorunlarımıza katkıda bulunacak. Başkalarına duyulan ihtiyacımızı azaltacaktır. Çıkarılmayı bekleyen daha çok rezerv olduğu bilinmektedir. Ancak Türkiye’nin diriliş azminden ürken, parlak ufuklara ulaşma amacından rahatsız olan köksüzler lobisi bu defa da nice emekle bulunan doğalgaz yatağını karalamaya, küçük göstermeye, değersizleştirmeye kalkışmışlardır. Karadeniz'de belirlenip üretime ve ticarileşme aşamasına geçecek doğalgaz kuyusu kötü niyetlilerin ipliğini bir kez daha pazara çıkarmış, Vicdan ve ahlaklarının bütünüyle iflas ettiğini ibretlik şekilde gözler önüne sermiştir.” dedi.

“DOĞALGAZLA ÜMİTLENEN MİLLETİMİZ DOĞAL AFETLE ÜZÜLMÜŞTÜR”

Konuşmasına Karadeniz’de meydana gelen sel felaketinden duyduğu üzüntüyü dile getirerek devam eden MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Doğalgazla ümitlenen milletimiz doğal afetle üzülmüştür. Şehit olan kahramanlarımıza ve vatandaşlarımıza baş sağlığı diliyoruz. Karadeniz'de belirlenip üretime ve ticarileşme aşamasına geçecek doğalgaz kuyusu kötü niyetlilerin ipliğini bir kez daha pazara çıkarmış. Vicdan ve ahlaklarının bütünüyle iflas ettiğini ibretlik şekilde gözler önüne sermiştir.

13. OLAĞAN İL KONGRELERİ HAZIRLIKLARI BAŞLADI

13.Olağan ilçe kongrelerimizi tamamlandık Kongrelerimiz Kartepe ile başlayıp Dilovası ile bitti. Pandemi kurallarına uygun olarak kongrelerimizi tamamladık. Bu çalışmalar rapor halinde hazırlanıp genel merkeze gönderildi. İl kongremiz en kısa sürede yapılacak. Bu konuda genel merkezden talimat bekliyoruz. İl kongresi tek adaylı olarak gerçekleşecek.” dedi.

“MHP TARİHİNDE BİR İLKTİR”

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları ile ilgili sorulan soruya yanıt veren Ünlü, “Koronayla ilgili vakaların artmasıyla ilgili devletin aldığı bir önlem olarak bakıyorum bunda kimse art niyet aramasın. Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir. Devletin denetimleri arttırdığı bugünlerde MHP kongrelerini yapmıştır ve kongrelerine seyirci almamıştır. Seyircisiz ilçe kongreleri MHP tarihinde bir ilktir. Seyircisiz il kongresinin yapıldığı bir günde 30 Ağustos’un salgın nedeniyle ertelenmesi, devletin salgınla ilgili vatandaşlarımızın zarar görmemesiyle ilgili aldığı bir önlemdir.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum