Reklam

Türkiye'den bir ülkeye daha tıbbi malzeme yardımı

Türkiye'den bir ülkeye daha tıbbi malzeme yardımı
Editör: Mavi Kocaeli
23 Haziran 2020 - 21:04

Türkiye'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede kullanılması için gönderdiği tıbbi malzemeler Paraguay'a ulaştı.

Paraguay Devlet Başkanının eşi Silvana Abdo, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 281 binden fazla tıbbi malzemenin ülkesine ulaştığını duyurdu.

Abdo, Türkiye'ye teşekkür ederek, "Özellikle Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a ülkemize gösterdiği cömert desteği ve sevgisi için teşekkür ediyoruz." ifadesini kullandı.

Paraguay Devlet Başkanlığı konutunda düzenlenen teslim etkinliğine, Silvana Abdo'nun yanı sıra, Türkiye'nin Asuncion Büyükelçisi Armağan İnci Ersoy, Paraguay Dışişleri Bakanı Antonio Rivas Palacios ve Sağlık Bakanı Julio Mazzoleni katıldı.

Türkiye'nin Paraguay'a gönderdiği tıbbi malzeme yardımı, Silvana Abdo'nun, Emine Erdoğan'dan Paraguay'ın salgınla mücadelesine destek olmasını istemesinin ardından gönderilmişti.

Ekipmanlar arasında 50 bin koruyucu tulum, 30 bin N95 maske, 100 bin ameliyat maskesi, 2 bin koruyucu gözlük ve 50 bin galoş bulunuyor.

Mas de 281.000 insumos medicos fueron donados por el Gobierno de Turquia para la lucha contra el Covid-19. Agradecemos especialmente a la Primera Dama, @EmineErdogan, por su generosa muestra de apoyo y carino hacia nuestro pais.

Mas informaciön: https://t.co/4kjjNA6D9S pic.twitter.com/be6pRqZwP9

Silvana Abdo (@silvana_abdo) June 23, 2020

YORUMLAR

  • 0 Yorum