Reklam

TGF; Ahlaksız Yunan basınını şiddetle kınıyoruz

Yunanistan'da bir gazetenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hakaretlerle manşete taşımasına tepki gelmeye devem ediyor.

TGF; Ahlaksız Yunan basınını şiddetle kınıyoruz
Editör: Mavi Kocaeli
21 Eylül 2020 - 13:07

Birçok kurum ve kuruluş bu olayı sert bir dillekınarken bir tepkide Türkiye Gazeteciler Federasyonu'ndan geldi. 
Açıklamada şu görüşlere yer verildi.
Aziz Türk Milleti tarafından seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ithafen hakaret niteliğindeki atılan bu manşet aynı zamanda Türk milletine karşı yapılmış bir provakasyondur. Basın özgürlüğü ve demokrasiyle alakası olmayan bu girişim Türkiye’ye karşı yapılan baskı şantaj ve tehdit dili hiçbir zaman etkili olmayacaktır. Gelişmesini hızlı bir şekilde sürdüren Türkiye Cumhuriyeti devleti dünyadaki Türk varlığının en büyük temsilcisi olmaya devam edecektir. Ülkemizde yabancı basın mensuplarının rahat bir ortamda çalışmasına her daim olanak sağlayan Cumhurbaşkanı ve devletimize karşı yapılan her çirkin saldırı mutlak suretle karşılığını bulacaktır.

ÇİRKİN VE MESNETSİZ SALDIRI
Bu çirkin ve mesnetsiz saldırıda Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında olan Anadolu Basını bundan böylede her zaman arkasında dimdik duracaktır. Atılan bu manşet Yunan basınında kara bir leke olarak her zaman duracaktır. Yunan Dimokratika gazetesi ikinci günde manşetine “Pek çok Yunan, manşetimize hayran kaldı. Buna karşı Türk Medyası ve Yunanistan’daki Türk dostları rahatsız oldu” şeklindeki manşeti de iki ülke halkını provake etmek için atılmış bir adımdır.

KINIYORUZ
Halkları kışkırtmaya yönelik bu tür yayınları yapmasına müsade eden Yunan hükümetini de şiddetle kınıyoruz. En kısa zamanda gereken ceza ve yaptırımları uygulaması yönünde Yunan hükümetini göreve davet ediyoruz. TGF olarak biz ülkelerin makamlarını küçük düşürücü yaklaşımların karşısındayız. Şu asla unutulmamalıdır ki Türkiye ve Türk halkı bir bütündür ve asla parçalanamaz. Buna cüret edecekler de gereken cevabı kat ve kat fazlasıyla alacaklardır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum