Reklam

Teleferik projesi için bütçe yok

İzmit’te yıllardır yapılması gündemde olan teleferik projesini bu kez İzmit Belediyesi gündeme getirdi. Aylardır mecliste konuşulan ve kamuoyunu meşgul eden proje için belediyenin yeteri parasının olmadığı ortaya çıktı.

Teleferik projesi için bütçe yok
Editör: Mavi Kocaeli
28 Eylül 2020 - 12:04

İzmit’te yıllardır gündemde bir teleferik projesi var. Daha önce Büyükşehir Belediyesi’nin yapmaya çalıştığı ama vazgeçtiği projeyi bu kez de İzmit Belediyesi gündeme getirdi. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından Temmuz ayı meclis toplantısında tekrar gündeme getirilen proje ile ilgili çalışma yapılmasına karar verilmişti.  

BÜTÇE YETERSİZ
Komisyona değerlendirilen ve Ağustos ve Eylül ayalarında yeniden meclis getirilen teleferik projesi ile ilgili net bir sonuca varılamamıştı. Fizibilite raporunun tamamlanmadığı gerekçesi ile ile proje ertelendikçe ertelendi. Şimdi Ekim ayın İzmit Belediye Meclis toplantısında teleferik projesi bir kez daha gündem gelecek.  Meclis toplantısında teleferik projesi mevzuata aykırı olduğu ve bütçenin yetersiz kalacağından dolayı rafa kaldırılacağı öğrenildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum