Reklam

Tarhan: Sen otur dersine çalış!

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker CHP Kocaeli Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Tahsin Tarhan’ı yalan söyleme hastalığına tutulmakla suçladı. Bu iddianın gerekçesi olarak da TBMM’de görüşülmekte olan Elektrik Piyasası Kanun Teklifinde Kocaeli’nde lastik yakmayla ilgili bir hüküm olmadığı, Tarhan isteyerek ve bilerek kamuoyu yanılttığı iddiası dile getirildi.

Tarhan: Sen otur dersine çalış!
Editör: Mavi Kocaeli
16 Kasım 2020 - 12:09 - Güncelleme: 16 Kasım 2020 - 12:28

Tartışmaya dahil olan Tarhan ise Şeker’in suçlaması ve kendisi ifadeleri karşısında şunları söyledi, “Önce şunu söyleyeyim. Şeker sadece bir konuda haklı. Evet hastayım. AK Parti’nin Türkiye’yi yönetme biçimi, Kocaeli yereldeki kötü yönetim, vatandaşımızın çilesi karşısında AK Parti milletvekillerinin pişkin tavrı beni hasta etti. Halkı umursamıyorlar. Vatandaşın sorunları onlar için mühim değil. Şeker de işte böyle bir insan. Yalancılık, iftira atma, iş bilmeme. Kendisine ait tüm özellikleri bana yansıtmış. Bu nedenle İlyas Şeker’e laflarını iade ediyorum bile demiyorum. Söylediği her şey zaten kendisinin siyaset tarzını ve kişiliğini anlatıyor.”

BU  KADAR DÜŞMEMELİ
“Bu ilk değil, galiba son da olmayacak. Bir Şeker klasiğiyle karşı karşıyayız. Geçmişte de olayları çarpıtmadı mı Şeker? Ben dedim ki, Fatih Sultan Mehmet otağının yanından yol geçiriyorlar, tarih ve çevre ne olacak? Şeker bu lafı “Tarhan yalan konuşuyor. Fatih Sultan Mehmet otağında inşaat yapıldığını” söyledi diye insanlara anlattı. Siyaset bu kadar düşmemeli.” 


BÖYLE SEVİYESİZLİK VAR MI?
 “Böyle bir seviyesizlik var mı? Sanayi ve Teknoloji Komisyonunun tutanakları ortada. Yerel ve ulusal basında yayınlanmış “Lastik Yakarak Enerji Üretmek Doğru mu?” haber metni de var. Benim söylediğim, ama Şeker’in artık neresinden dinlediyse anlamadığı cümleler çok açık. Ne demiş Tarhan? Lastik yakma biyokütle sayılıyor. Dolayısıyla lastik yakan tesisler teşvikten yararlanıyor. Bu yanlış. Lastik yenilebilir enerji değildir.

OKURKEN UTANDIM
Tarhan sözlerine şu şekilde devam etti, “Şeker’in açıklamalarını okurken utandım. Bir milletvekili nasıl bu kadar cahil olabilir. Hadi bilmiyorsun konuyu, bir bilene danış. Açıklama yapmadan biraz araştırma yap. Niye kendini rezil ediyorsun? Sonuçta aynı kentte siyaset yapıyoruz. Kocaeli’yi utandırmaya ne hakkın var? Şeker’e, onun anlayacağı dilde anlatayım: Bütün çevre örgütleri lastiğin biyokütle olarak sayılmasına ve lastik yakarak elektrik üretilmesine karşı. Dahası zaten Kocaeli’nde lastik yakılıyor. Kartepe’deki tesisin ruhsat ve teşvik belgeleri ortada. Tesis de lastik yakarak elektrik ürettiğini inkar etmiyor zaten. İşte adamı böyle rezil ederler İlyas Şeker. Bilmediğin konularda açıklama yapma, otur dersine çalış.”   

YORUMLAR

  • 0 Yorum