Reklam

Spor Alanlarında Çalışmalar Sürüyor

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ve AK Parti Derince İlçe Başkanı Koray Merdan, ilçe genelinde yapımı devam eden spor alanlarındaki son düzenlemeleri yerinde inceledi

Spor Alanlarında Çalışmalar Sürüyor
Editör: Mavi Kocaeli
23 Kasım 2021 - 11:19
Çocuklara ve gençlere yönelik projelerin hız kesmediği Derince’de bu kez 11 ayrı bölgeye spor alanları inşa ediliyor. Başkan Aygün yönetiminde gençliğe ve spora yönelik tesislerin bir bir inşa edildiği ilçede Abdullah Tayyip Olçok Gençlik ve Spor Merkezi, Fatih Sultan Gençlik ve Spor Merkezi ile Bahattin Çelik Spor Kompleksi, alanında örnek projeler olmuştu. Konuşmalarında gençliğe yönelik projelere daima öncelik verdiklerini belirten Başkan Aygün, bunu uygulamalarına da yansıtıyor. Gençlik merkezi projelerinin yanında ilçenin muhtelif noktalarında spor alanları kazandıran Başkan Aygün, bugüne dek 5 ayrı bölgede bu tesisleri hayata geçirdi. Başkan Aygün yönetiminde devam eden çalışmalarla çocuklar ve gençlerin ihtiyaçları doğrultusunda 11 yeni noktada daha spor alanları oluşturuluyor.
ÇALIŞMALARI İNCELEDİLER
11 suni çim futbol sahası ve 3 basketbol sahasını kapsayan çalışmalar sürerken Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ve AK Parti Derince İlçe Başkanı Koray Merdan, alanları gezerek son durumu inceledi. 10 x 20 metre ebatında suni çim sahanın yapılacağı Çınarlı Mahallesi Hüseyin Gülseven Parkı, Yenikent Mahallesi Barış Manço Sokak Parkı ile suni çim saha ve aynı zamanda basketbol sahalarının yapılacağı Çınarlı Mahallesi Topçular Parkı, Yenikent Mahallesi Araptepe Sokak Parkı ve Yenikent Mahallesi Pehlivan Sokak’ta çalışmalara başlandı. Çınarlı Mahallesi Bosna Yıldız Parkı, Çenedağ Mahallesi Ali Koçyiğit Parkı, Sırrıpaşa Mahallesi Değirmenciler Sokak Parkı, Sırrıpaşa Mahallesi Çenedere Parkı, Sırrıpaşa Mahallesi İlyas Bayraktutar Parkı ve Yavuz Sultan Mahallesi Mahmut Kılıçdoğan Parkı’nda da suni çim futbol sahalarının yapımına da yakın zamanda başlanacağı ifade edildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum