Soydabaş: İzmit bu dönem sadece zaman kaybediyor!

AK Parti İzmit Belediyesi Grup Başkanvekili ve Büyükşehir Meclis Üyesi Mustafa Soydabaş İzmit Belediyesini eleştirerek, "Yakında mancarlı pideyi bile biz bulduk diyecekler" dedi

Soydabaş: İzmit bu dönem sadece zaman kaybediyor!
Editör: Mavi Kocaeli
04 Ekim 2020 - 09:33

Soydabaş, İzmit Belediyesi ile ilgili açıklama yapan Taşdemir’in en büyük bilimsel buluşu yeni iskambil kağıdı dağıtmak olan zihniyeti adeta temsil ettiğini belirterek şöyle dedi: “Körfez Meclis üyesi olarak İzmit’le ilgili her konunun Engin Taşdemir’i bulmak aslında çarpıcı. Belli ki, İzmit Belediyesi’nde belli ki bunları anlatacak biri bulunmuyor. Ama dışarıdan bakarak çektiği fotoğraf ve yaptığı tahlille İzmit’te aslında proje diye etkinlik tanıtıldığı gösteriyor. Mancarlı pide dağıtmak, konser düzenlemek, örümcek adamla poz vermek proje olamaz. Buna rağmen yüzyıllardır bu topraklarda tüketilen mancarlı pideyi ‘Biz yaptık’ diyeceklerdi. AK Parti dönemi yapılan eser ve projeleri sahiplenerek, açılış yapanlardan bunu beklemek şaşırtıcı olmazdı” dedi. 

İYİ ŞEYLER ÖRNEK ALINIYOR
“İyi şeylerin örnek alınması elbette normaldir” diyen Soydabaş şöyle devam etti: “Ancak İzmit Belediyesi yönetimi bugüne kadar yaptıklarıyla iyi değil, kötü örnek oldu. Yaptıklarıyla değil, yapamadıklarıyla gündem oldu. Bunlardan biri Gülümse Kafe’dir. AK Parti döneminde yapıldığı halde yıkıp yerine aynısını inşa ettikten sonra Genel Başkanlarına açılışını yaptırdıkları bu kafeye haftalardır ruhsat alamadılar.

SADECE ZAMAN KAYBEDİYOR
Şimdi çıkıp, Fethiye Caddesi’nden, Pişmaniyeciler Meydanı’ndan bahsetmek tuhaf değil mi? Kafeye ruhsat alamayıp, İzmit’e teleferik vaadetmek gerçekle bağdaşır mı! İşte Fethiye Caddesi ortada. Ne zaman başlayacak hala belli değil. Her açıklamalarında ya halk karar verecek, ya da ne zaman başlayacağını İSU söyleyecek diyorlar. Ne pahasına olursa olsun yapacağım diye yola çıktıkları bu çalışmayla ilgili bugünkü söylemleri Cedit Kentsel Dönüşüm projesindeki gibi kaçacak fırsat aradıklarını düşündürüyor. Şu bir gerçek; İzmit bu dönem sadece zaman kaybediyor” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum