Reklam

Sıfır Atık Projesi İle 410 bin ağaç kesilmekten kurtarıldı

Kocaeli Sanayi Odası tarafından bu yıl 26’ncısı düzenlenen Şehabettin Bilgisu Çevre Ödülleri Töreni,  Vali Seddar Yavuz’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Sıfır Atık Projesi İle 410 bin ağaç kesilmekten kurtarıldı
Editör: Mavi Kocaeli
01 Ekim 2020 - 13:46

Programda konuşan Vali Aksoy, "; İki devlet, tek millet anlayışıyla soydaşlarımızın yanında olduğumuzu ve bundan sonrada olacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bu vesileyle şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralanan kardeşlerimize acil şifalar diliyorum.

Önemli olan çevreyi korumak
Dünyayı en fazla kirletenlerin gelişmiş ülkeler olduğunu belirten Vali Seddar Yavuz; “Çevre; özellikle sanayileşmeyle birlikte gündemimize gelen, en çok tartışılan ve bununla ilgili bir çok kavramın ortaya çıktığı özel bir alandır. Çevreyi kirletmeden yaşamak çok daha kıymetli. Önemli olan çevremizi korumamızdır. Elbette çevreyi korurken zenginleşmek, üretmek gerekiyor. Dolayısıyla da kurallara uymak gerekiyor. İnsanlar termik santrale karşı, hidrolik santrale karşı, güneş enerjisine, rüzgar güllerine karşı. O zaman enerjiyi nerden bulacağız sorusu ortaya çıkıyor. Demek ki çevreye zarar vermeden yada en az zararla enerjiye de ulaşmamız gerekiyor.

 Dijital Dönüşümü Gerçekleştirdik 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde her alanda olduğu gibi önemli değişimler ve dönüşümler gerçekleştirilmiştir. Aslında atık suyla başlayan çevredeki kirlenmeye sebep olabilecek tüm kaynakların takibi ve denetimi konusunda dijital dönüşümü gerçekleştirdiğimizi memnuniyetle görüyorum. Esasında Kocaeli dediğimiz zaman bilim, sanayi ve teknoloji üssü bir şehirden bahsediyoruz. Türkiye’nin dünya ile yarışan, rekabet eden ve yeni Türkiye’yi ifade eden bir şehirden bahsediyor, her alanda lider bir Kocaeli’yi görüyoruz.

Bu yıl içerisinde ilimizde 44 sanayi kuruluşuna cezai işlem uygulandığını belirten Valimiz Seddar Yavuz; “Valiliğimiz koordinasyonunda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz denetim faaliyetlerine devam ediyor. Az da olsa denetimde ihlal eden firmalara rastlıyoruz. Bu yıl içerisinde 44 sanayi kuruluşuna cezai işlem uyguladığımızı ifade etmek istiyorum. Çünkü insanımıza refah sağlamak durumundayız.
 
 
Sıfır Atık Projesi İle Çevrenin Korunması Hedeflenmektedir
Emine Erdoğan tarafından ortaya konan ve Sıfır Atıkla birlikte çevrenin korunmasını hedefleyen bu yaklaşımla beraber 410 bin ağacın kesilmesi engellemiştir. Başta Valiliğimiz kompleksi olmak üzere bütün Organize Sanayi Bölgelerimizde, özel konutlarda ve birçok alanda Sıfır Atık uygulamasını yoğun şekilde takip ediyoruz. Böylesine güzel bir organizasyonda bulunmak bizler için mutluluk verici. Merhum Şehabettin Bilgisu’yu rahmetle anıyorum. Mekanı cennet olsun. Kocaeli Sanayi odası gibi Türkiye’de örnek olabilecek uygulamaları gerçekleştiren kıymetli başkanımıza ve ekibine şehrimize kattığı değerler vesilesiyle teşekkür ediyorum” dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum