Reklam

Sedaş 'Uyduruk borç' mu çıkarıyor?

Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce illerinin elektrik dağıtım işini üstlenen SEDAŞ’ın Gebze bölgesinde uygulamaları tepki topladı.

Sedaş 'Uyduruk borç' mu çıkarıyor?
Editör: Mavi Kocaeli
17 Kasım 2020 - 12:44

SEDAŞ’ın son zamanlarda hizmet bölgesinde yanlış faturalandırma yaptığı ve borç ileri sürdüğü abonelerin elektriğini kestiği öne sürüldü. 
Edinilen bilgiye göre SEDAŞ’ın uzun zaman önce kapattıkları aboneliklerine rağmen, yıllar sonra vatandaşlar kendilerine gelen borç mesajıyla şok oldu.  Dün bu nedenle Kurumun Gebze hizmet binası önünde uzun kuyruklar oluştuğu öğrenildi. Vatandaşların en büyük
şikayet nedeni ise SEDAŞ’ta vatandaşlar derdini anlatamamaktan ve muhatap bulamamak. 

6 YIL SONRA BORÇ ÇIKARDILAR
Kaymakamlık vasıtasıyla dertlerini anlatmaya çalışan vatandaşların şikayetlerini gazetemize ulaştırdı. 2014 yılında sonlandırdığı aboneliğine dair 3 gün önce 8 bin liraya yakın borcu olduğu mesajını alan M.A isimli vatandaş şaşkınlığını gizleyemediğini ve hemen Gebze hizmet binasına gittiğini gazetemize aktardı. Altı yıl önce sonlandırılan aboneliğe ilişkin çıkarılan yüklü faturaya anlam veremediğini ifade eden M.A , bu sürece kadar kendisine hiçbir tebligatta bulunulmadığını ve gelen mesajda borcunu iki gün içerisinde ödememesi durumunda icra takibi başlatılacağını ifade etti. 

2 YILLIK DÖKÜM ÇIKARDILAR, SORU İŞARETİ BIRAKTILAR
Bunun üzerine kuruma başvuran M.A, “Döküm istediğimde ise başka bir sorunla karşı karşıya kaldım. Elektrik dağıtımdan sorumlu SEDAŞ ve abonelik işlerinden sorumlu SEPAŞ temsilcileri geçmişe dair sadece iki yıllık döküm verebileceklerini ifade etiler.” Sadece 2 yıl önceye gidebilen kurumun vatandaşa geçmişe dönük çıkarılan 5-6 yıllık faturalar kafalarda soru işareti oluşturdu. Çözüm arayan vatandaşlar kurumun bu yanlışı düzeltmesini bekliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum