Sarı Cami Büyükgöz'ün takibinde!

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Beylikbağı Mahallesi’nde çalışmaları devam eden Sarı Cami ve Meydan Projesi’ni yerinde inceledi.

Sarı Cami Büyükgöz'ün takibinde!
Editör: Mavi Kocaeli
05 Ekim 2020 - 13:36 - Güncelleme: 05 Ekim 2020 - 13:52

Ömür KAVRAN-Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Beylikbağı Mahallesi’nde çalışmaları devam eden Sarı Cami ve Meydan Projesi’ni yerinde inceledi. Yıllardır kangren haline gelen ve geçtiğimiz dönem yapılması planlanan Sarı Cami meydan projesinin temeli geçtiğimiz aylarda atılmıştı. Pandemiye rağmen çalışmaların hızlı ilerlediği Beylikbağı’nda devam eden çalışmalar hafta sonu Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün takibinde oldu. Büyükgöz, “Sarı Camii ve Meydan Pojesi'nde devam eden çalışmaları yerinde inceliyoruz. Kısmet olursa çalışmalar tamamlandığında Gebze'mize güzel bir eser kazandıracağız.”dedi. 

BÖLGEYE DEĞER KATACAK

Toplam 4 bin 370 metrekarelik alan üzerinde yapımına başlanan proje kapsamında yer alacak cami 1050 kişilik cemaat kapasitesine sahip olacak. Çalışmalara hız verilen Beylikbağı Sarıcami Meydan Düzenleme Projesi’nde; kültürel satış birimleri, derslikler, Kur’an kursu, taziye evi, abdesthane ve wc gibi donatılar da yer alacak. Beylikbağı bölgesinde merkezi konumuyla öne çıkan Sarıcami’nin proje kapsamında yıkılarak yenisinin yapılacağı meydan düzenlemesi projesinin bölgenin çevresini değiştireceğini dile getiren Başkan Büyükgöz, “Beylikbağı gibi önemli bir bölgemize değer katacak ve çehresine modern bir görünüm katacak”dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum