Şanbaz Yıldız'dan Fikret Hocaoğlu'na sert tepki

İyi Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle eleştiren AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Fikret Hocaoğlu’na tepki gösterdi

Şanbaz Yıldız'dan Fikret Hocaoğlu'na sert tepki
Editör: Mavi Kocaeli
25 Kasım 2021 - 16:46
AK Parti İzmit Belediye Meclis üyesi Fikret Hocaoğlu dün akşam, AK Partiyi milli olmamakla eleştiren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu için “Altına yatmadığı Büyükelçi, ülkesini şikayet etmediği gâvur kalmamış, Porno kasetle atanmış müdür bize milli değil diyor” demişti. CHP Hocaoğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıklarken, Hocaoğlu tepkiler artınca paylaşımını kaldırdı.

YILDIZ: LANETLİYORUZ
Konu hakkında açıklama yapan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız: “Dün akşam AKP’li meclis üyesi Fikret Hocaoğlu’nun hakaret içeren paylaşımlarını yüreğimiz sızlayarak okuduk. İttifak ortağımız Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ağza alınmayacak sözler söyleyen Fikret Hocaoğlu AKP’nin içerisinde bulunduğu çıkmazın en net göstergesidir. Siyaset üretemeyen, yarattıkları ekonomik kriz nedeniyle sokağa çıkacak yüzü olmayan AKP’liler muhalefet temsilcilerine hakaret ederek, gündem değiştirerek ekonomik krizden kurtulacaklarını sanıyorlar. Dün genel başkanımız Meral Akşener’e yapılan saldırıların bir benzeri bugün Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal beye yapılmıştır.

SİYASET BU DEĞİL
Biz siyasetin sokakta, alanda, vatandaşla iç içe yapılacağına inanıyoruz. Bu sebeple İYİ Parti olarak, Millet İttifakı olarak 12 ilçede sürekli sahada vatandaşla iç içeyiz. Ancak vatandaşın yanına gidecek cesareti olmayanlar, siyaseti bilgisayar klavyelerinin arkasına sığınarak sağa sola hakaret etmek olarak görüyor. Neresinden baksanız yazık olan bu durumu lanetliyoruz. Bu saldırı, hakaret siyaseti ilk defa vuku bulmuyor. AKP’liler köşeye sıkıştıkça benzer yollara başvuruyor. Bunun tek bir çözümü var, erken seçim. Bir an önce getiren sandığı, koyun ortaya hesaplaşalım. Herkes ederini bulsun. Vatandaş rahat bir nefes alsın. Siyasetteki bu gerginlikler son bulsun.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum