Reklam

Sanat sokağındaki Atatürk maskını çaldılar

İzmit Sanat Sokağında bulunan Atatürk Maskı çalındı

Sanat sokağındaki Atatürk maskını çaldılar
Editör: Mavi Kocaeli
22 Eylül 2020 - 14:58

İzmit Sanat Sokağında meydana gelen olayda sokakta bulunan Atatürk Maskı çalındı.  Sokakta sergi için bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz’ın konuyla ilgili bilgilendirilmesinin ardından olay yerine polis ekipleri çağırıldı. Saldırıyla ilgili polis ekipleri tarafından soruşturma başlatıldı. 


"KASITLI OLARAK YAPILDI"
Olayla ilgili konuşan Atatürkçü Düşünce Derneği İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz , “Sanat Sokağında bizimde fotoğraf sergimiz vardı. Dünden buyana bu sokağı kullanmıyordum. Kasıtlı olarak art niyetli kişiler tarafından Atatürk maskı çıkarılmış. Bugüne kadar büstler her zaman sökülüp bir yerlere atılmıştır, bu olay hırsızlık değildir. Bu olay kasıtlı bir olaydır. Bu olayın peşini kesinlikle bırakmayacağız.

"SOKAK SAKİNLERİ ANLAMADI"
Sokakta zaten güvenlik kameraları var. Bu kişi ve kişilerin polisimiz tarafından en kısa sürede yakalanacağından şüphemiz yok. Bu olan sokak sakinleri tarafından anlaşılsaydı zaten böyle bir olay meydana gelemezdi. Buranın önüne eşya bile koydurmayan bir esnafımız var. Yanlış anlaşılmayı fırsat bulan bu insanları kınıyorum” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum