Şamdan'ın başarısını Dünya gördü, Gebze duymadı!

Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda ülkemize Karate branşında ilk madalyayı getiren Olimpiyat ikincisi Eray Şamdan’ın başarısını yaşadığı kent olan Gebze’yi yönetenler görmedi.

Şamdan'ın başarısını Dünya gördü, Gebze duymadı!
Editör: Mavi Kocaeli
26 Ağustos 2021 - 14:46
Aynı zamanda Kocaeli tarihinin de ilk ve tek Olimpiyat madalyasını kazanan Şamdan, başarısını bir tek yaşadığı kente duyurmadı. Gebze gibi Türk sanayinin lokomotifi olan kent, evladına geçmiş başarılarında olduğu gibi yine sahip çıkmadı. Sadece kulübü Darıca Belediyesi’nin sahip çıktığı genç sporcuyu yaşadığı kent vurdumduymazlık örneği göstererek adeta dışladı.
GEBZE HARİÇ HERKES GÖRDÜ
10 yıldır Milli Takım formasıyla ülkemize büyük başarılar yaşatan Şamdan’ın başarısını tüm Türkiye ayakta izledi. Şampiyona sonrası bir çok Ulusal ve Yerel basın kuruluşu haberleştirip kamuoyu gündemine getirdi. Ulusal TV kanallarında canlı yayınlara katılan Şamdan,  son olarak geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırlandı. Başkan Erdoğan’ın bizzat tebrik ettiği genç sporcuyu tebrik etmeyen tek yer ise yaşadığı Gebze ilçesi oldu.
ARAYIP TEBRİK DAHİ ETMEDİLER
Gebze’de sadece Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Olimpiyat ikincisi Milli Sporcuyu Meclis toplantısında ağırlayarak hediye ile onurlandırırken, şu ana kadar ne Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, ne Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, ne de İlçe Spor Müdürü Hikmet Tatoğlu telefonla arayarak tebrik etti. Kocaeli kamuoyunda ise sadece Vali Seddar Yavuz, geçtiğimiz hafta makamında Şamdan’ı ağırlayarak tebriklerini iletti.
VEFA SEMT ADI OLARAK KALDI
7 Avrupa Şampiyonluğu, Dünya Şampiyonluğu ve sayısız madalyalarıyla kentin gururu olan ve Karate’de adını efsaneler arasına yazdıran Eray Şamdan’ın Gebze’deki sahipsizliği geçmişten bugüne gelen vefasızlığın yansıması. Milli Sporcumuzun Antrenörü ve Babası Adnan Şamdan, yıllarca Gebze Karate Do Spor Kulübü olarak Gebze’ye tarihin en büyük başarılarını yaşatmasına rağmen, kentin vefasızlığına uğramış, sadece Darıca Belediyesi madalya rekortmeni başarılı kulübümüze sahip çıkmıştı. Bugün de Milli sporcumuz Türkiye’ye Olimpiyat madalyası getirdiği halde vefasızlığın kurbanı oldu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum