Sağlık Müdürlüğü'nün ihmaline Vali Yavuz müdahale etti!

Kocaeli’de bir şantiyede koronavirüs vakası çıkmasına rağmen, sağlık müdürlüğünün hiçbir şey yağmadığı iddia üzerine Vali Seddar Yavuz inceleme yapılmasını istedi

Sağlık Müdürlüğü'nün ihmaline Vali Yavuz müdahale etti!
Editör: Mavi Kocaeli
31 Ağustos 2020 - 17:32 - Güncelleme: 31 Ağustos 2020 - 17:38

Kocaeli’de artan vakalara rağmen İl Sağlık Müdürlüğü’nün zaman zaman uyguladığı yöntemler büyük tepki çekiyor. Benzer bir olayda geçtiğim haftalarda yaşandı. Kocaeli’de bir şantiyede koronavirüs vakası çıkmasına rağmen sağlık müdürlüğünün hiçbir şey yapmadığı iddia edilmişti. Kocaeli’de bir şantiyede görevli olduğu anlaşılan şahıs, sosyal medya üzerinden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenmiş, “Şantiyede 2 kişide Corona çıktı. Yalvardık bizide test yapın diye. Kocaeli İl Sağlık geldi ‘fenalaşırsanız ararsınız’ dedi. Parası olan özel cihan hastanesinde yaptırdı yaptıramayan gurbetçi elemanlar memleketlerine bayram tatiline gitti, bu 75 bin testi kim oldu sayın bakanım?” diye sormuştu. 

VALİ İNCELEME İSTEDİ 

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un talimatı ile incelme başlatıldı. Vali Yavuz, İl Sağlık Müdürlüğü’nün bu konuda ihmali olup olmadığının araştırılması istendi. İl Sağlık Müdürlüğü ise Bakanlığın uygulaması çerçevesinde pozitif vaka çıkan kişilerin yakınlarının izolasyona alındığın, belirti gösteren kişilere ise test yapıldığını belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum