Refahlı Kadınlar sertifika aldı!

Yeniden Refah Partisi Siyasi İşler Genel Başkan Yardımcısı Bayram Sakartepe, Gebze Kadın Kollarına  Milli Siyaset Akademisi sertifikalarını takdim etti.

Refahlı Kadınlar sertifika aldı!
Editör: Mavi Kocaeli
24 Eylül 2021 - 14:40
Milli Siyaset Akademisi’nde yer alan katılımcılar, sınav sonrası Uluslararası Yeni Pazar Üniversitesi onaylı Siyaset Bilimi, Siyasal Tarih, Yeni Dünya Düzeni ve Sosyal Medyanın Etkisi adlarında 3 adet resmi sertifika ile Genel Başkan Fatih Erbakan imzalı başarı belgesi almaya hak kazandılar.
TEKTAŞ MİLLİ GÖRÜŞ SİYASETİNİ ANLATTI
Akademide Milli Görüş'ün neden diğerlerinden farklı olduğu, milletin ve bütün insanlığın kurtuluşunun tek yolu olmasının izah edildiğini aktaran Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Hanım Kolları Başkanı Hülya Tektaş, şöyle konuştu: “Millî Görüş olarak 52 seneden beri neden bu çalışmayı yaptığımızı, bu mücadeleyi ortaya koyduğumuzu, delilleriyle açık bir şekilde ifade ettik. Burada ifade etmemiz gereken husus, 'Neden siyaset?' sorusundan ziyade 'Neden Milli Görüş' siyasetidir. Çünkü Milli Görüş siyaseti dünya öncelikli değil ahret öncelikli bir siyasettir. Dünyacı olan insanların, ahreti düşünmeyen bakış açısıyla değerlendirenlerin anlamakta güçlük çekeceği bir siyasettir.
MİLLİ GÖRÜŞ SİYASETİNİN FARKI
Milli görüş siyasetini güncel, gündelik diğer partilerin yaptığı reel politikalardan ayırt etmek gerekir. Çünkü reel, politik şartlara göre davranmak pozisyon almak, oy almak, koltukta kalmak ve iktidarı devam ettirebilmek için çalışmak, tek önceliğin bu olması demektir. Ancak milli görüş siyaseti ise sadece oy almak iktidar olmak değil asıl olarak cenabı Allah'ın rızasını kazanmak, ahrette karşılığını hesap ederek, siyaset yapmak demektir. Bu nedenle milli görüş siyaseti diğerlerinden farklıdır. Bu farkı aldığımız eğitimlerde burada bir kez daha gördük. Milletimizin teveccühü ve ferasetiyle bundan sonra pişman olacağı, dizini döveceği tercihler yapmaması için kendimizi geliştiriyoruz. Her zaman dediğimiz gibi insanlığın kurtuluşunun ilacı ve çaresi olan Milli Görüş  ve Onun siyası kanadı Yeniden Refah Partisidir. “dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum